Τα γκολ του Βίντι-Τσέλσι 2-2 (vid)

Η Βίντι στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων απέναντι στην Τσέλσι αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι περισσότερο από το βαθμό της ισοπαλίας.

Η Βίντι κατάφερε να σπάσει το απόλυτο της Τσέλσι, αφού απέσπασε ισοπαλία με σκορ 2-2 στο τελευταίο παιχνίδι των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Η αναμέτρηση άρχισε με την Τσέλσι να έχει τα ηνία του αγώνα. Το πρώτο γκολ ήρθε στο 30' με τον Γουίλιαν αλλά η χαρά των Λονδρέζων δεν κράτησε πολύ. Δύο λεπτά αργότερα, στο 32' με αυτογκόλ του Αμπαντού έγινε το 1-1.

Στο 56', έπειτα από ένα εξαιρετικό τελείωμα από τον Νεγκό, οι Ούγγροι πήραν το προβάδισμα με 2-1 αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα. Στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ζιρού διαμόρφωσε το τελικό 2-2 με εξαιρετικό χτύπημα φάουλ.