Europa League: Όλα τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες των ομίλων

Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των ομίλων του Europa League μετά την ολοκλήρωση της έκτης αγωνιστικής.

Europa League: Όλα τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες των ομίλων
Eurokinissi

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Λουντογκόρετς – Λεβερκούζεν 2-3
20/09: ΑΕΚ Λάρνακας – Ζυρίχη 0-1
04/10: Ζυρίχη – Λουντογκόρετς 1-0
04/10: Λεβερκούζεν - ΑΕΚ Λάρνακας 4-2
25/10: ΑΕΚ Λάρνακας – Λουντογκόρετς 1-1
25/10: Ζυρίχη – Λεβερκούζεν 3-2
08/11: Λουντογκόρετς - ΑΕΚ Λάρνακας 0-0
08/11: Λεβερκούζεν – Ζυρίχη 1-0
28/11: Λεβερκούζεν – Λουντογκόρετς 1-1
28/11: Ζυρίχη - ΑΕΚ Λάρνακας 1-2
13/12: Λουντογκόρετς – Ζυρίχη 1-1
13/12: ΑΕΚ Λάρνακας – Λεβερκούζεν 1-5

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Λεβερκούζεν 6 16-9 13
2. Ζυρίχη 6 7-6 10
3. ΑΕΚ Λάρνακας 6 6-12 5
4. Λουντογκόρετς 6 5-7 4


2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Σέλτικ – Ρόζενμποργκ 1-0
20/09: Λειψία – Σάλτσμπουργκ 2-3
04/10: Σάλτσμπουργκ – Σέλτικ 3-1
04/10: Ρόζενμποργκ – Λειψία 1-3
25/10: Λειψία – Σέλτικ 2-0
25/10: Σάλτσμπουργκ – Ρόζενμποργκ 3-0
08/11: Σέλτικ – Λειψία 2-1
08/11: Ρόζενμποργκ – Σάλτσμπουργκ 2-5
28/11: Ρόζενμποργκ – Σέλτικ 0-1
28/11: Σάλτσμπουργκ – Λειψία 1-0
13/12: Σέλτικ – Σάλτσμπουργκ 1-2
13/12: Λειψία – Ρόζενμποργκ 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Σάλτσμπουργκ 6 17-6 18
2. Σέλτικ 6 6-8 9
3. Λειψία 6 9-8 7
4. Ρόζενμποργκ 6 4-14 1


3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Σλάβια Πράγας – Μπορντό 1-0
20/09: Κοπεγχάγη – Ζενίτ 1-1
04/10: Ζενίτ - Σλάβια Πράγας 1-0
04/10: Μπορντό – Κοπεγχάγη 1-2
25/10: Κοπεγχάγη - Σλάβια Πράγας 0-1
25/10: Ζενίτ – Μπορντό 2-1
08/11: Σλάβια Πράγας – Κοπεγχάγη 0-0
08/11: Μπορντό – Ζενίτ 1-1
28/11: Μπορντό - Σλάβια Πράγας 2-0
28/11: Ζενίτ – Κοπεγχάγη 1-0
13/12: Σλάβια Πράγας – Ζενίτ 2-0
13/12: Κοπεγχάγη – Μπορντό 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Ζενίτ 6 6-5 11
2. Σλάβια Πράγας 6 4-3 10
3. Μπορντό 6 6-6 7
4. Κοπεγχάγη 6 3-5 5


4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Φενέρμπαχτσέ 4-1
20/09: Σπάρτακ Τρνάβα – Άντερλεχτ 1-0
04/10: Άντερλεχτ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-2
04/10: Φενέρμπαχτσέ - Σπάρτακ Τρνάβα 2-0
25/10: Σπάρτακ Τρνάβα – Ντιναμό Ζάγκρεμπ 1-2
25/10: Άντερλεχτ – Φενέρμπαχτσέ 2-2
08/11: Φενέρμπαχτσέ – Άντερλεχτ 2-0
08/11: Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Σπάρτακ Τρνάβα 3-1
28/11: Φενέρμπαχτσέ – Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-0
28/11: Άντερλεχτ - Σπάρτακ Τρνάβα 0-0
13/12: Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Άντερλεχτ 0-0
13/12: Σπάρτακ Τρνάβα – Φενέρμπαχτσέ 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Ντιναμό Ζάγκρεμπ 6 11-3 14
2. Φενέρμπαχτσέ 6 7-7 8
3. Σπάρτακ Τρνάβα 6 4-7 7
4. Άντερλεχτ 6 2-7 3


5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Άρσεναλ – Βόρσκλα 4-2
20/09: Σπόρτινγκ – Καραμπάχ 2-0
04/10: Καραμπάχ – Άρσεναλ 0-3
04/10: Βόρσκλα – Σπόρτινγκ 1-2
25/10: Σπόρτινγκ – Άρσεναλ 0-1
25/10: Καραμπάχ – Βόρσκλα 0-1
08/11: Άρσεναλ – Σπόρτινγκ 0-0
08/11: Βόρσκλα – Καραμπάχ 0-1
28/11: Βόρσκλα – Άρσεναλ 0-3
28/11: Καραμπάχ – Σπόρτινγκ 1-6
13/12: Άρσεναλ – Καραμπάχ 1-0
13/12: Σπόρτινγκ – Βόρσκλα 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Άρσεναλ 6 12-2 16
2. Σπόρτινγκ Λ. 6 13-3 13
3. Βόρσκλα Πολτάβα 6 4-13 3
4. Καραμπάχ 6 2-13 3

6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Ολυμπιακός – Μπέτις 0-0
20/09: Ντουντελάνζ – Μίλαν 0-1
04/10: Μίλαν – Ολυμπιακός 3-1
04/10: Μπέτις – Ντουντελάνζ 3-0
25/10: Ντουντελάνζ – Ολυμπιακός 0-2
25/10: Μίλαν – Μπέτις 1-2
08/11: Ολυμπιακός – Ντουντελάνζ 5-1
08/11: Μπέτις – Μίλαν 1-1
28/11: Μπέτις – Ολυμπιακός 1-0
28/11: Μίλαν – Ντουντελάνζ 5-2
13/12: Ολυμπιακός – Μίλαν 3-1
13/12: Ντουντελάνζ – Μπέτις 0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Μπέτις 6 7-2 12
2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6 11-6 10
3. Μίλαν 6 12-9 10
4. Ντουντελάνζ 6 3-16 1


7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Ραπίντ Βιέννης – Σπαρτάκ Μόσχας 2-0
20/09: Βιγιαρεάλ – Ρέιντζερς 2-2
04/10: Ρέιντζερς - Ραπίντ Βιέννης 3-1
04/10: Σπαρτάκ Μόσχας – Βιγιαρεάλ 3-3
25/10: Βιγιαρεάλ - Ραπίντ Βιέννης 5-0
25/10: Ρέιντζερς – Σπαρτάκ Μόσχας 0-0
08/11: Ραπίντ Βιέννης – Βιγιαρεάλ 0-0
08/11: Σπαρτάκ Μόσχας – Ρέιντζερς 4-3
28/11: Σπαρτάκ Μόσχας - Ραπίντ Βιέννης 1-2
28/11: Ρέιντζερς – Βιγιαρεάλ 0-0
13/12: Ραπίντ Βιέννης – Ρέιντζερς 1-0
13/12: Βιγιαρεάλ – Σπαρτάκ Μόσχας 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Βιγιαρεάλ 6 12-5 10
2. Ραπίντ Βιέννης 6 6-9 10
3. Ρέιντζερς 6 8-8 6
4. Σπαρτάκ Μόσχας 6 8-12 5


8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Λάτσιο - Απόλλων Λεμεσού 2-1
20/09: Μαρσέιγ – Άιντραχτ 1-2
04/10: Άιντραχτ – Λάτσιο 4-1
04/10: Απόλλων Λεμεσού – Μαρσέιγ 2-2
25/10: Μαρσέιγ – Λάτσιο 1-3
25/10: Άιντραχτ - Απόλλων Λεμεσού 2-0
08/11: Λάτσιο – Μαρσέιγ 2-1
08/11: Απόλλων Λεμεσού – Άιντραχτ 2-3
28/11: Απόλλων Λεμεσού – Λάτσιο 2-0
28/11: Άιντραχτ – Μαρσέιγ 4-0
13/12: Λάτσιο – Άιντραχτ 1-2
13/12: Μαρσέιγ - Απόλλων Λεμεσού 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Άιντραχτ 6 17-5 18
2. Λάτσιο 6 9-11 9
3. Απόλλων Λεμεσού 6 10-10 7
4. Μαρσέιγ 6 6-16 1


9ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Γκενκ – Μάλμε 2-0
20/09: Μπεσίκτας – Σάρπσμποργκ 3-1
04/10: Σάρπσμποργκ – Γκενκ 3-1
04/10: Μάλμε – Μπεσίκτας 2-0
25/10: Μπεσίκτας – Γκενκ 2-4
25/10: Σάρπσμποργκ – Μάλμε 1-1
08/11: Γκενκ – Μπεσίκτας 1-1
08/11: Μάλμε – Σάρπσμποργκ 1-1
28/11: Μάλμε – Γκενκ 2-2
28/11: Σάρπσμποργκ – Μπεσίκτας 2-3
13/12: Γκενκ – Σάρπσμποργκ 4-0
13/12: Μπεσίκτας – Μάλμε 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Γκενκ 6 14-8 11
2. Μάλμε 6 7-6 9
3. Μπεσίκτας 6 9-11 7
4. Σάρπσμποργκ 6 8-13 5


10ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Ακισάρ – Κράσνονταρ 0-1
20/09: Σεβίλλη - Σταντάρ Λιέγης 5-1
04/10: Σταντάρ Λιέγης – Ακισάρ 2-1
04/10: Κράσνονταρ – Σεβίλλη 2-1
25/10: Σεβίλλη – Ακισάρ 6-0
25/10: Σταντάρ Λιέγης – Κράσνονταρ 2-1
08/11: Ακισάρ – Σεβίλλη 2-3
08/11: Κράσνονταρ - Σταντάρ Λιέγης 2-1
28/11: Κράσνονταρ – Ακισάρ 2-1
28/11: Σταντάρ Λιέγης – Σεβίλλη 1-0
13/12: Ακισάρ - Σταντάρ Λιέγης 0-0
13/12: Σεβίλλη – Κράσνονταρ 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Σεβίλλη 6 18-6 12
2. Κράσνονταρ 6 8-8 12
3. Σταντάρ Λιέγης 6 7-9 10
4. Ακισάρ 6 4-14 1


11ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Ντιναμό Κιέβου – Αστάνα 2-2
20/09: Ρεν – Γιάμπλονετς 2-1
04/10: Αστάνα – Ρεν 2-0
04/10: Γιάμπλονετς - Ντιναμό Κιέβου 2-2
25/10: Ρεν - Ντιναμό Κιέβου 1-2
25/10: Γιάμπλονετς – Αστάνα 1-1
08/11: Αστάνα – Γιάμπλονετς 2-1
08/11: Ντιναμό Κιέβου – Ρεν 3-1
28/11: Αστάνα - Ντιναμό Κιέβου 0-1
28/11: Γιάμπλονετς – Ρεν 0-1
13/12: Ντιναμό Κιέβου – Γιάμπλονετς 0-1
13/12: Ρεν – Αστάνα 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Ντιναμό Κιέβου 6 10-7 11
2. Ρεν 6 7-8 9
3. Αστάνα 6 7-7 8
4. Γιάμπλονετς 6 6-8 5


12ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Βίντι – ΜΠΑΤΕ 0-2
20/09: ΠΑΟΚ – Τσέλσι 0-1
04/10: Τσέλσι – Βίντι 1-0
04/10: ΜΠΑΤΕ – ΠΑΟΚ 1-4
25/10: ΠΑΟΚ – Βίντι 0-2
25/10: Τσέλσι – ΜΠΑΤΕ 3-1
08/11: Βίντι – ΠΑΟΚ 1-0
08/11: ΜΠΑΤΕ – Τσέλσι 0-1
28/11: ΜΠΑΤΕ - Βίντι 2-0
28/11: Τσέλσι – ΠΑΟΚ 4-0
13/12: Βίντι – Τσέλσι 2-2
13/12: ΠΑΟΚ – ΜΠΑΤΕ 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Τσέλσι 6 12-3 16
2. ΜΠΑΤΕ 6 9-9 9
3. Βίντι 6 5-7 7
4. ΠΑΟΚ 6 5-12 3

* Στη φάση των «32» προκρίνονται οι ομάδες που θα τερματίσουν στις δύο πρώτες θέσεις κάθε ομίλου.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας