Europa League: Πέρασαν Ρόμα, Αταλάντα, Μπάγερ Λεβερκούζεν και Μαρσέιγ (highlights)

Στην ημιτελική φάση του Europa League πέρασαν Ρόμα, Αταλάντα, Μπάγερ Λεβερκούζεν και Μαρσέιγ

Το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του Europa League εξασφάλισαν Ρόμα, Αταλάντα, Μπάγερ Λεβερκούζεν και Μαρσέιγ.

Η Ρόμα αιφνιδίασε την Μίλαν άνοιξε το σκορ στο 12’ με τον Μαντσίνι και στο 22’ ο Ντιμπάλα έγραψε το 2-0. Το τελικό 2-1 έγραψε στο 85’ ο Γκάμπια.

Στο άλλο ματς η Λίβερπουλ κέρδισε στην έδρα της Αταλάντα με γκολ που πέτυχε στο 7’ ο Σαλάχ, αλλά είχε χάσει στο πρώτο ματς στο Άνφιλντ με 3-0.

Η Γουέστ Χαμ και η Μπάγερ Λεβερκούζεν αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1. Στο 13΄ο Αντόνιο έκανε το 1-0 και στο 89’ ο Φρίμποργκ έγραψε το 1-1. Όμως πέρασαν οι Γερμανοί καθώς είχαν παρακαταθήκη το υπέρ τους 2-0 του πρώτου αγώνα.

Τέλος η Μαρσέιγ νίκησε στο 90λεπτο την Μπενφίκα με 1-0 με γκολ του Μουμπάνια στο 79’ και μετά το 1-2 του πρώτου αγώνα έστειλε το ματς στην παράταση. Στην παράταση δεν άλλαξε το σκορ και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι. Από την ... άσπρη βούλα η Μαρσέιγ νίκησε με 4-2 και πήρε αυτή την πρόκριση.