Europa League: Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα (8/11)

Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των ομίλων του Europa League μετά την ολοκλήρωση της τέταρτης αγωνιστικής.

 
Europa League: Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα (8/11)

Η Άρσεναλ ήρθε ισόπαλη με την Σπόρτινγκ Λισαβόνας με 0-0, όπως και η ΑΕΚ Λάρνακας στην έδρα της Λουντογκόρετς. Ο Απόλλων Λεμεσού ηττήθηκε με 3-2 στην έδρα του από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Ο Ολυμπιακός διέλυσε με 5-1 την Ντουντελάνζ ενώ στο άλλο παιχνίδι του ομίλου Μπέτις και Μίλαν μοιράστηκαν από ένα βαθμό με σκορ 1-1.

1ος όμιλος

Λεβερκούζεν - Ζυρίχη 1-0

Λουντογκόρετς - ΑΕΚ Λάρνακας 0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Λεβερκούζεν 9 (10-7)

2. Ζυρίχη 9 (5-3)

3. ΑΕΚ Λάρνακας 2 (3-6)

4. Λουντογκόρετς 2 (3-5)

Οι επόμενοι αγώνες

29/11: Λεβερκούζεν – Λουντογκόρετς

29/11: Ζυρίχη - ΑΕΚ Λάρνακας

13/12: Λουντογκόρετς - Ζυρίχη

13/12: ΑΕΚ Λάρνακας - Λεβερκούζεν

2ος όμιλος

Σέλτικ - Λειψία 2-1

Ρόζενμποργκ - Σάλτσμπουργκ 2-5

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Σάλτσμπουργκ 12 (14-5)

2. Λειψία 6 (8-6)

3. Σέλτικ 6 (4-6)

4. Ρόζενμποργκ 0 (3-12)

Οι επόμενοι αγώνες

29/11: Ρόζενμποργκ - Σέλτικ

29/11: Σάλτσμπουργκ - Λειψία

13/12: Σέλτικ - Σάλτσμπουργκ

13/12: Λειψία - Ρόζενμποργκ

3ος όμιλος

Σλάβια Πράγας - Κοπεγχάγη 0-0

Μπορντό - Ζενίτ 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ζενίτ 8 (5-3)

2. Σλάβια Πράγας 7 (2-1)

3. Κοπεγχάγη 5 (3-3)

4. Μπορντό 1 (3-6)

Οι επόμενοι αγώνες

29/11: Μπορντό - Σλάβια Πράγας

29/11: Ζενίτ - Κοπεγχάγη

13/12: Σλάβια Πράγας – Ζενίτ

13/12: Κοπεγχάγη - Μπορντό

4ος όμιλος

Φενέρμπαχτσέ - Άντερλεχτ 2-0

Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Σπάρτακ Τρνάβα 3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ντιναμό Ζάγκρεμπ 12 (11-3)

2. Φενέρμπαχτσέ 7 (7-6)

3. Σπάρτακ Τρνάβα 3 (3-7)

4. Άντερλεχτ 1 (2-7)

Οι επόμενοι αγώνες

29/11: Φενέρμπαχτσέ – Ντιναμό Ζάγκρεμπ

29/11: Άντερλεχτ - Σπάρτακ Τρνάβα

13/12: Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Άντερλεχτ

13/12: Σπάρτακ Τρνάβα - Φενέρμπαχτσέ

5ος όμιλος

Άρσεναλ - Σπόρτινγκ 0-0

Βόρσκλα - Καραμπάχ 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Άρσεναλ 10 (8-2)

2. Σπόρτινγκ Λ. 7 (4-2)

3. Βόρσκλα Πολτάβα 3 (4-7)

4. Καραμπάχ 3 (1-6)

Οι επόμενοι αγώνες

29/11: Βόρσκλα - Άρσεναλ

29/11: Καραμπάχ - Σπόρτινγκ

13/12: Άρσεναλ - Καραμπάχ

13/12: Σπόρτινγκ - Βόρσκλα

6ος όμιλος

Ολυμπιακός - Ντουντελάνζ 5-1

Μπέτις - Μίλαν 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Μπέτις 8 (6-2)

2. Μίλαν 7 (6-4)

3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 (8-4)

4. Ντουντελάνζ 0 (1-11)

Οι επόμενοι αγώνες

29/11: Μπέτις – Ολυμπιακός

29/11: Μίλαν - Ντουντελάνζ

13/12: Ολυμπιακός - Μίλαν

13/12: Ντουντελάνζ - Μπέτις

7ος όμιλος

Ραπίντ Βιέννης - Βιγιαρεάλ 0-0

Σπαρτάκ Μόσχας - Ρέιντζερς 4-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βιγιαρεάλ 6 (10-5)

2. Σπαρτάκ Μόσχας 5 (7-8)

3. Ρέιντζερς 5 (8-7)

4. Ραπίντ Βιέννης 4 (3-8)

Οι επόμενοι αγώνες

29/11: Σπαρτάκ Μόσχας - Ραπίντ Βιέννης

29/11: Ρέιντζερς - Βιγιαρεάλ

13/12: Ραπίντ Βιέννης – Ρέιντζερς

13/12: Βιγιαρεάλ – Σπαρτάκ Μόσχας

8ος όμιλος

Λάτσιο - Μαρσέιγ 2-1

Απόλλων Λεμεσού - Άιντραχτ 2-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Άιντραχτ 12 (11-4)

2. Λάτσιο 9 (8-7)

3. Απόλλων Λεμεσού 1 (5-9)

4. Μαρσέιγ 1 (5-9)

Οι επόμενοι αγώνες

29/11: Απόλλων Λεμεσού – Λάτσιο

29/11: Άιντραχτ - Μαρσέιγ

13/12: Λάτσιο - Άιντραχτ

13/12: Μαρσέιγ - Απόλλων Λεμεσού

9ος όμιλος

Γκενκ - Μπεσίκτας 1-1

Μάλμε - Σάρπσμποργκ 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Γκενκ 7 (8-6)

2. Σάρπσμποργκ 5 (6-6)

3. Μάλμε 5 (4-4)

4. Μπεσίκτας 4 (6-8)

Οι επόμενοι αγώνες

29/11: Μάλμε - Γκενκ

29/11: Σάρπσμποργκ - Μπεσίκτας

13/12: Γκενκ - Σάρπσμποργκ

13/12: Μπεσίκτας - Μάλμε

10ος όμιλος

Ακίσασπορ - Σεβίλλη 2-3

Κράσνονταρ - Σταντάρ Λιέγης 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Κράσνονταρ 9 (6-4)

2. Σεβίλλη 9 (15-5)

3. Σταντάρ Λιέγης 6 (6-9)

4. Ακίσασπορ 0 (3-12)

Οι επόμενοι αγώνες

29/11: Κράσνονταρ - Ακισάρ

29/11: Σταντάρ Λιέγης - Σεβίλλη

13/12: Ακισάρ - Σταντάρ Λιέγης

13/12: Σεβίλλη – Κράσνονταρ

11ος όμιλος

Αστάνα - Γιάμπλονετς 2-1

Ντιναμό Κιέβου - Ρεν 3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αστάνα 8 (7-4)

2. Ντιναμό Κιέβου 8 (9-6)

3. Ρεν 3 (4-8)

4. Γιάμπλονετς 2 (5-7)

Οι επόμενοι αγώνες

29/11: Αστάνα - Ντιναμό Κιέβου

29/11: Γιάμπλονετς - Ρεν

13/12: Ντιναμό Κιέβου - Γιάμπλονετς

13/12: Ρεν - Αστάνα

12ος όμιλος

Βίντι - ΠΑΟΚ 1-0

ΜΠΑΤΕ - Τσέλσι 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Τσέλσι 12(6-1)

2. Βίντι 6 (3-3)

3. ΠΑΟΚ 3 (4-5)

4. ΜΠΑΤΕ 3 (4-8)

Οι επόμενοι αγώνες

29/11: ΜΠΑΤΕ - Βίντι

29/11: Τσέλσι - ΠΑΟΚ

13/12: Βίντι - Τσέλσι

13/12: ΠΑΟΚ – ΜΠΑΤΕ

* Στη φάση των «32» προκρίνονται οι ομάδες που θα τερματίσουν στις δύο πρώτες θέσεις κάθε ομίλου.

**Σε περίπτωση ισοβαθμιών ισχύουν τα εξής:

1. Οι βαθμοί στις συναντήσεις μεταξύ των δύο ισοβαθμούντων.

2. Τα γκολ στις μεταξύ τους αναμετρήσεις.

3. Τα εκτός έδρας γκολ που έχουν σημειώσει στους μεταξύ τους αγώνες.

4. Η διαφορά τερμάτων στο σύνολο των αγώνων των ισοβαθμούντων στον όμιλο.

5. Ο αριθμός των τερμάτων που έχουν πετύχει στο σύνολο των αγώνων του ομίλου.

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ