Δοκιμές Γκούμα στο φιλικό της Εθνικής Ελπίδων με Ουκρανία (0-2)

Η Εθνική Ελπίδων ηττήθηκε σε φιλικό παιχνίδι από την αντίστοιχη της Ουκρανίας με σκορ 2-0 στη Λεωφόρο.

Η εθνική ομάδα των Ελπίδων γνώρισε την ήττα σε φιλική αναμέτρηση που έγινε τη Δευτέρα (14/10) στη «Λεωφόρο» από την αντίστοιχη της Ουκρανίας με σκορ 2-0.

Ο Γιάννης Γκούμας χρησιμοποίησε πολλούς αναπληρωματικούς στον συγκεκριμένο αγώνα. Θέση βασικού πήραν για τις Ελπίδες οι: Μάριος Τσαούσης, Γιάννης Παπανικολάου, Απόστολος Διαμαντής, Παναγιώτης Κατσίκας και Οδυσσέα-Βλάσσης Λυμπεράκης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι Ουκρανοί άνοιξαν το σκορ με τον Σαπαρένκο στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης και διπλασίασαν άμεσα τα τέρματα τους. Συγκεκριμένα στο 58ο λεπτό με τον Ρούσιν. Η εθνική ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς αποτέλεσμα όμως και το σκορ έμεινε στο 2-0 μέχρι τέλους.

Οι συνθέσεις:

ΕΛΛΑΔΑ (ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ): Στεργιάκης, Τσαούσης, Δημητρίου, Αντζουλάς, Αποστολάκης, Διαμαντής, Μπότος, Παπανικολάου, Μιλόγιεβιτς, Δουβίκας, Ιατρούδης.

Αγωνίστηκαν και οι: Κατσίκας, Νάτσος, Λυμπεράκης, Νικολάου, Ευαγγέλου, Νταβιώτης, Μπαλογιάννης, Μπουζούκης, Καμπετσής.

ΟΥΚΡΑΝΙΑ (ΡΟΥΣΛΑΝ ΡΟΤΑΝ): Νέσερετ, Μποντάρ, Ποπόβ, Σαπαρένκο, Λιεντνίεβ, Ρουσίν, Αλιμπέκοβ, Κονοπλιά, Τοπάλοβ, Τσεμπέρκο, Λεμπεντένκο.

Αγωνίστηκαν και οι: Κούτσερουκ, Σμίρνι, Κόζουσκο, Ναζαρένκο, Κρύσκιβ, Τσιταϊσβίλι.