Μπάζερ μπίτερ γκολ η Αυστρία επί της Β. Ιρλανδίας, άνοδος για τη Λευκορωσία(vids)

Η Λευκορωσία νίκησε με 2-0 το Σαν Μαρίνο και εξασφάλισε την άνοδο στη League C, ενώ η Αυστρία πέτυχε μία νίκη για το γόητρο απέναντι στη Β. Ιρλανδία.

Οι Λευκορώσοι πέτυχαν το αναμενόμενο απέναντι στο Σαν Μαρίνο καθώς νίκησαν με 2-0 και εξασφάλισαν την άνοδο στη League C. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό από τον Ντραγκούν ενώ το τελικό 2-0 έγινε από τον Σαρόκα στο 57'.

Στο άλλο ματς του ομίλου, Λουξεμβούργο και Μολδαβία αγωνίστηκαν για τη θέση και έβαλαν από 1 γκολ στη μεταξύ τους ισοπαλία. Τελικά οι Μολδαβοί κατέκτησαν τη 2η θέση με 9 βαθμούς έναντι του Λουξεμοβούργου που μάζεψε 9 βαθμούς και έμεινε στην θέση.

Βαθμολογία:

League D (2ο γκρουπ)
1. Λευκορωσία 14
2. Λουξεμβούργο 10
3. Μολδαβία 9

4. Σαν Μαρίνο 0

Η Αυστρία ταξίδεψε στη Βόρειο Ιρλανδία για ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογική σημασία και κατάφερε να κλέψει τη νίκη στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Λαζάρο. Το σκορ άνοιξε από τον Σχλάγκερ στο 47ο λεπτό, ενώ η ισοφάριση ήρθε από τον Έβανς στο 57'.