Βασικός στο Κύπρος-Σερβία ο Ζίβκοβιτς

Ο Ζίβκοβιτς του ΠΑΟΚ έπαιξε βασικός στο Κύπρος-Σερβία, ενώ αλλαγή πέρασε ο Γκατσίνοβιτς.

Κύπρος και Σερβία βρέθηκαν αντιμέτωπες σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Λάρνακα. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με σκορ 1-0 χάρη σε γκολ του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς.

Στο συγκεκριμένο φιλικό παιχνίδι αγωνίστηκαν και δύο ποδοσφαιριστές που παίζουν στη Super League. Ο λόγος για τον Άντριγια Ζίβκοβιτς, ο οποίος έπαιξε σε ολόκληρο το ματς και είχε τον ρόλο του δεξιού φουλ μπακ σε διάταξη 3-4-3.

Ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς της ΑΕΚ πέρασε στο παιχνίδι στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης όταν και πήρε τη θέση του Μίτροβιτς. Στο 89ο λεπτό για την Κύπρο πέρασε στο παιχνίδι και ο Πηλέας του Πανσερραϊκού.

Ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ είχε ευκαιρία στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης να σκοράρει, αλλά ο Μολ απέκρουσε το σουτ που έκανε. Να σημειώσουμε ότι σε αυτό το φιλικό δεν αγωνίστηκε καθόλου ο αριστερός μπακ του Παναθηναϊκού, Φίλιπ Μλαντένοβιτς.