Ελ Κααμπί: Με πέναλτι αλά... Πανένκα σκόραρε για το Μαρόκο ο επιθετικός του Ολυμπιακού (vid)!

Ο Aγιούμπ Ελ Κααμπί σκόραρε στο 59ο λεπτό του αγώνα του Μαρόκου, για τα προκριματικά του Κόπα Άφρικα, κόντρα στη Λιβερία με πέναλτι αλά... Πανένκα το 2-0!

Tην εξαιρετική του κατάσταση συνέχισε να επιδεικνύει ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί καθώς σκόραρε ξανά για το Μαρόκο, αυτή τη φορά κόντρα στη Λιβερία στον μεταξύ τους αγώνα για τα προκριματικά του Κόπα Άφρικα.

Μετά το τέρμα του κόντρα στην Ακτή Ελεφαντοστού, ο Αγιούμπ Ελ Καμπί πέτυχε και τέρμα για δεύτερο συνεχόμενο ματς φορώντας το εθνόσημο.

Συγκεκριμένα στο 57ο λεπτό, ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα υπέρ της χώρας του, ο φορ του Ολυμπιακού ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και με εξαιρετικό χτύπημα αλά... Πανένκα έγραψε το 2-0 για το Μαρόκο.