Σλοβενία: Κερδισμένο πέναλτι και ασίστ ο Σπόραρ του Παναθηναϊκού (vid)

Η Σλοβενία προηγείται στο ημίχρονο 2-0 της Φινλανδίας, χάρη στα γκολ του Σέσκο από κερδισμένο πέναλτι και ασίστ του Αντράζ Σπόραρ του Παναθηναϊκού.

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποιεί ο Αντράζ Σπόραρ του Παναθηναϊκού στον αγώνα της Σλοβενίας με αντίπαλο τη Φινλανδία για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 2024.

Οι Σλοβένοι προηγούνται 2-0 στο ημίχρονο χάρη στα γκολ του Σέσκο από κερδισμένο πέναλτι και ασίστ του άσου του Παναθηναϊκού, ο οποίος ξεκίνησε στο βασικό σχήμα του αντιπροσωπευτικού του συγκροτήματος.

Ο Σπόραρ κέρδισε πέναλτι στο 16’ από τον Βαϊσάνεν που το εκτέλεσε εύστοχα ο Σέσκο για το 1-0, ενώ στο 28’ ο τελευταίος σημείωσε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι από εξαιρετική πάσα του άσου του Παναθηναϊκού.