Βόρεια Ιρλανδία - Κύπρος 2-2: Έχασε το διπλό μέσα από τα χέρια της!

Η Κύπρος έχασε στο Μπέλφαστ τεράστια ευκαιρία να φύγει με το διπλό, καθώς ήρθε ισόπαλη με τη Βόρεια Ιρλανδία με 2-2.

Η Κύπρος ήθελε στο Μπέλφαστ την πρώτη της νίκη στον δεύτερο όμιλο της League C του Nations League, όμως τελικά έχασε το αποτέλεσμα μέσα από χέρια της.

Η ομάδα του Νίκου Κωστένογλου απέσπασε την ισοπαλία 2-2 κόντρα στη Βόρεια Ιρλανδία, χάνοντας το τρίποντο στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Τα γκολ για την Κύπρο σημείωσε ο Ανδρόνικος Κακκουλής στο 32' και το 51', μετά από ασίστ των Κυριακού και Τζιώνη αντίστοιχα.

Οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν αρχικά να μειώσουν σε 1-2 με τον Πάντι Μακνάιρ στο 71', ενώ στο 90+4' ο Τζόνι Έβανς έφερε το ματς στα ίσα.

Ένα λεπτό αργότερο η Κύπρος είδε το γκολ του Δημήτρη Χριστοφή να ακυρώνεται ως οφσάιντ, με το 2-2 να παραμένει.

ΒΟΡΕΙΑ ΙΡΛΑΝΔΙΑ: Κάρσον, Σπένσερ (69' Μπράντλεϊ), Μπάλαρντ, Έβανς, Μπράουν, Ντέιβις, Λέιβερι (58' Γουάιτ), ΜακΝερ, Ε.Τσαρλς (59' Τόμπσον), ΜακΜέναμιν (69' ΜακΓκιν), Λάφερτι (69' Ν.Τσαρλς)

ΚΥΠΡΟΣ: Χριστοδούλου, Αρτυματάς, Γκόγκιτς, Λαΐφης (68' Ιωάννου), Πίττας (46' Φιλιώτης), Κυριάκου, Κάστανος, Παναγιώτου, Χριστοφή, Τζιώνης (58' Παπουλής), Κακουλλής (78' Κατελάρης)