Nations League: Όρθια η Αγγλία στη Γερμανία (1-1), «καταιγίδα» η Τουρκία στη Λιθουανία (0-6)

Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για τη Γερμανία, αυτή τη φορά με αντίπαλο την Αγγλία (1-1), σε μια βραδιά όπου η Τουρκία συνέτριψε τη Λιθουανία με 6-0 στο Βίλνιους, για το Nations League.

Για τον 3ο όμιλο της πρώτης Λίγκας, η Γερμανία προηγήθηκε 1-0 της Αγγλίας. Ο Κίμιχ βρήκε τον Χόφμαν κι αυτός με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Πίκφορντ για το 1-0. Ο Κέιν όμως με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1, δύο λεπτά πριν από το τέλος της αναμέτρησης. Τρίτη σερί ισοπαλία για τη Γερμανία με το ίδιο σκορ (1-1) μετά τα ματς με Ολλανδία (φιλικό), Ιταλία (nations league). Ο Χάρι Κέιν έφτασε τα 50 γκολ με το εθνόσημο σε 71 συμμετοχές

Η Ιταλία με Μπαρέλα (30'), Πελεγκρίνι (45') βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 αλλά οι Ούγγροι που ήταν ανταγωνιστικοί μείωσαν σε 2-1 με αυτογκόλ του Μαντσίνι (61'). Τελικά η Ιταλία κέρδισε και είναι στην κορυφή.

Για το τρίτο γκρουπ, της Λίγκας 2, η Βοσνία, σε ένα ματς που ξεκίνησε με καθυστέρηση λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών, επικράτησε 1-0 της Ρουμανίας (ακόμη δεν έχει νίκη με τον Έντι Ιορντανέσκου στον πάγκο) και είναι στην κορυφή μαζί με τη Φινλανδία.

Το γκολ ο Πρέβλιακ (είχε ισοφαρίσει 1-1 τη Φινλανδία στο τέλος του αγώνα στην πρεμιέρα) αυτή τη φορά στο 68ο λεπτό. Ο Άλιμπεκ του Ατρόμητου, πέρασε στον αγώνα στο τελευταίο 20λεπτο (μαζί με τις καθυστερήσεις) της αναμέτρησης.

Για το πρώτο γκρουπ της Λίγκας 3, η Τουρκία συνέτριψε εκτός έδρας με 6-0 τη Λιθουανία (ήταν στον πάγκο ο Σλίβκα του Απόλλωνα Σμύρνης)!

Το Λουξεμβούργο κέρδισε εκτός έδρας τα Νησιά Φερόε με 1-0 με πέναλτι στο 74' του Ροντρίγκες, ενώ οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με εννέα παίκτες! Δύο στα δύο για την Τουρκία αλλά και το Λουξεμβούργο σε αυτόν τον όμιλο.