Μαυροπάνος: «Να είμαστε έτοιμοι και στο επόμενο ματς»

Ο Κωνσταντίνος Μαυροπάνος έδωσε το σύνθημα για το επόμενο παιχνίδι της Ελλάδας μετά τη νίκη της επί της Β. Ιρλανδίας.

Η Ελλάδα ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο Nations League επικρατώντας με σκορ 1-0 της Β. Ιρλανδίας χάρη σε γκολ του Τάσου Μπακασέτα. Ο Κωνσταντίνος Μαυροπάνος μετά το τέλος της αναμέτρησης τόνισε πως στόχος ήταν η ομάδα να μη χάσει και ότι εκείνο που χρειάζεται είναι η Ελλάδα να παίξει με τον ίδιο τρόπο και στη συνέχεια.

Αναλυτικά ο Κωνσταντίνος Μαυροπάνος μίλησε:

Για τη νίκη: Αντιμετωπίσαμε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο. Ήρθαμε εδώ να μη χάσουμε και καταφέραμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Είναι ένα πολύ καλό ξεκίνημα στον όμιλο.

Για τη συμπεριφορά στο δεύτερο ημίχρονο: Στο δεύτερο ημίχρονο χρειάστηκε να λειτουργήσουμε αμυντικά γιατί ξέραμε ότι ο αντίπαλος θα παίξει με ψηλές μπαλιές, αλλά καταφέραμε να ανταπεξέλθουμε και να πάρουμε τη νίκη.

Για το επόμενο παιχνίδι: Κάθε παιχνίδι έχει δυσκολίες. Είναι πόσο θα είμαστε εμείς έτοιμοι. Σήμερα δείξαμε ότι μπορούμε να αντιμετωπίσουμε αυτές τις ομάδες και ελπίζω να το δείξουμε και στο επόμενο ματς. Αυτή η νίκη μας δίνει ενέργεια.