Βενεζουέλα - Εκουαδόρ 2-2: «Έκλεψε» το βαθμό στις καθυστερήσεις (highlights)

Με γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η Βενεζουέλα πήρε το βαθμό από το Εκουαδόρ με 2-2 για το Copa America

Σπουδαίο παιχνίδι διεξήχθη ανάμεσα στη Βενεζουέλα και το Εκουαδόρ για τη φάση των ομίλων του Copa America.

Πανόραμα Copa America 2021 (πρόγραμμα, αποτελέσματα, βαθμολογίες)

Το Εκουαδόρ άνοιξε το σκορ στο 39' με τον Αρμπολέδα και πήγε στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα. Έξι λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης η Βενεζουέλα απάντησε στο γκολ που δέχτηκε χάρη σε κεφαλιά του Καστίγιο.

Ο Ισημερινός παρά το γκολ της ισοφάρισης μπόρεσε να βρει τον τρόπο να πάρει ξανά κεφάλι στο σκορ. Συγκεκριμένα στο 71ο λεπτό ο Πλάτα εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας έκανε το 2-1.

Ωστόσο η Βενεζουέλα δεν είχε την τελευταία της λέξη και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε με γκολ του Ερνάντες.

ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ: Φαρίνες, Γκονζάλες, Αντριάν Μαρτίνεζ, Βελάσκεθ, Μάγκο, Κουμάνα (77′ Ερνάντες), Χοσέ Μαρτίνεζ (77′ Χουρτάδο), Μορένο (82′ Μανθάνο), Καστίγιο, Κάσερες (82′ Τσέλις), Αριστεγκέτα (57′ Κόρντοβα)

ΕΚΟΥΑΔΟΡ: Ορτίθ, Εστουπινιάν, Χιντσάπι, Αρμπολέδα, Άνχελο Πρεσιάδο, Άιρτον Πρεσιάδο (88′ Φιντέλ Μαρτίνεζ), Καϊσέδο, Μέντες (68′ Νομπόα), Μένα (68′ Πλάτα), Καμπάνια, Βαλέντσια (83′ Φράνκο).