Ισπανία - Γερμανία 6-0: Το πάρτι της Ισπανίας, το δράμα της Γερμανίας (highlights)

Οι Ισπανία συνέτριψε τη Γερμανία με 6-0 για τον 4ο όμιλο της 1ης Κατηγορίας του Νations League. Δείτε τα highlights.

Δεν είναι fake news, αλλά πραγματικότητα. Η Ισπανία διέσυρε τη Γερμανία με 6-0 σε αγώνα για τον 4ο όμιλο της 1ης Κατηγορίας του Νations League.

Ο Μοράτα με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Στο 33' ήταν η σειρά του Φεράν Τόρες, ο οποίος μετά την κεφαλιά του Όλμο στο δοκάρι, με σουτ έκανε το 2-0. Ακολούθησε η κεφαλιά του Ρόδρι (38’) και... 3-0.

Ίδιο έργο και στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Φεράν Τόρες πέτυχε δύο ακόμα γκολ (55’, 71’). Οι Γερμανοί είδαν τον Γκνάμπρι να σημαδεύει το δοκάρι και το δράμα τους να ολοκληρώνεται στο 89ο λεπτό με το γκολ του Ογιαρθάμπαλ. Το 6-0 έστειλε την ομάδα του Λουίς Ενρίκε στην πρώτη θέση του ομίλου.

ΙΣΠΑΝΙΑ: Σιμόν, Ρομπέρτο, Ράμος (43' Γκαρσία), Πάου Τόρες (73΄Ογιαρθάμπαλ), Γκαγιά, Κανάλες (12΄Πένια), Ρόδρι, Όλμο (73' Ασένσιο), Κόκε, Φεράν Τόρες, Μοράτα (73' Μορένο).

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Νόιερ, Γκίντερ, Σίλε (46' Ταχ), Κοχ, Μαξ, Γκορέτσκα (61' Νιουχάους), Γκιντογάν, Κρόος, Σανέ (61' Βαλντσμίντ), Γκνάμπρι, Βέρνερ (77' Χένρικς).