Super League K17: Νίκη στις καθυστερήσεις για τον Ολυμπιακό, 2-1 τον Πανιώνιο

Με γκολ του Κίτσου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Κ17 του Ολυμπιακού πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Πανιώνιου με 2-1 για την 22η αγωνιστική της Super League K17.

Σημαντική νίκη στην έδρα του Πανιώνιου κατέκτησαν οι Έφηβοι του Ολυμπιακού που συνεχίζουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση καθώς μόλις στο 4' ο Συρμής βρήκε δίχτυα έπειτα από ασίστ του Λιοφάγου.

Το 1-0 παρέμεινε μέχρι το 75' μιας και οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση. Παρά το γκολ που δέχτηκαν οι Πειραιώτες κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Σταμούλης πάσαρε στον Κίτσο και εκείνος χρίστηκε σκόρερ χαρίζοντας το «τρίποντο» στην ομάδα του.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Παπαδούδης, Φρέρης, Λιοφάγος, Δούμας, Κατσογιάννης, Χρήστου, Κίτσος (Μαρίνης 90’), Ντόη (Πάστρας 46’), Ποιμενίδης (Κασέμι 59’), Συρμής (Παπακωνσταντίνου 72’), Σπυριδάκης (Σταμούλης 46’).