Γ' Εθνική: Έκανε το 2/2 η Καλλιθέα, Ισοπαλία για Εθνικό και Φωστήρα (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Διαβάστε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα από τη δεύτερη αγωνιστική της Γ' Εθνικής.

Γ' Εθνική: Έκανε το 2/2 η Καλλιθέα, Ισοπαλία για Εθνικό και Φωστήρα (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις πανηγύρισε η Καλλιθέα που νίκησε εντός έδρας τους Άγιους Ανάργυρους με 2-0.

Super League 2: Νίκη για Πλατανιά και Απόλλωνα, ήττα για Λεβαδειακό και Εργοτέλη (αποτελέσματα)

Για τον ίδιο όμιλο ο Εθνικός έμεινε στο 0-0 με την Άνω Μερά ενώ στο 1-1 «κόλλησαν» Φωστήρας και Θύελλα Καμαρίου.

Football League: Νίκες για Καλαμάτα, Καβάλα και Νίκη Βόλου (Αποτελέσματα)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Κιλκισιακός - Αετός Ορφανού 0-5

Ένωση Αλεξανδρούπολης - Κεραυνός Πέρνης 1-1

Άρης Αβάτου - Δόξα Κ. Καμήλας 4-1

Πανσερραϊκός - Πανδραμαϊκός 1-1

Απόλλων Παραλιμνίου - Δόξα Θεολόγου 4-0

Νέστος Χρυσούπολης - Ορφέας Ξάνθης 4-1

Ρεπό: Ηρακλής Ζυγού Ξάνθης

Η επομένη αγωνιστική (3η 6/10 16.00):

Αετός Ορφανού – Κεραυνός Πέρνης

Δόξα Κ. Καμήλας – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Ορφέας Ξάνθης – Πανσερραϊκός

Ηρακλής Ζυγού – Κιλκισιακός

Δόξα Θεολόγου – Άρης Αβάτου

Νέστος Χρυσούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αετός Ορφ. 6

2. Απόλλων Παραλ. 6

3. Άρης Αβάτου 4

4. Πανδραμαϊκός 4

5. Κεραυνός Πέρν. 4

6. Πανσερραϊκός 4

7. Νέστος Χρυσούπ. 3

8. Ορφέας Ξάνθης 3

9. Ηρακλής Ζυγ. 0

10. Κιλκισιακός 0

11. Ένωση Αλεξ. 0

12. Δόξα Κ. Καμήλας 0

13. Δόξα Θεολ. 0

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ποσειδώνας Μηχανιώνας - Σειρήνα 5-0

Αλμωπός Αριδαίας - Γιαννιτσά 2-0

Μακεδονικός - Νίκη Αγκαθιάς 0-0

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημ. - Θερμαϊκός 0-4

Ν. Καλλικράτεια - Αστραπή 3-0

Εδεσσαϊκός-Άρης Παλαιοχωρίου (Ματαίωση)

Αγροτικός Αστέρας - Θύελλα Σαρακηνών 0-0

Ρεπό: ΠΑΣ Φλώρινα

Η επόμενη αγωνιστική (3η 6/10 16.00):

Σειρήνα – Γιαννιτσά

Νίκης Αγκαθιάς – Αλμωπός Αριδαίας

Εδεσσαϊκός – Αγροτικός Αστέρας

ΠΑΣ Φλώρινα – Ποσειδώνας Μηχανιώνας

Αστραπή – Μακεδονικός

Θύελλα Σαρακηνών – Ν. Καλλικράτεια

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αλμωπός Αριδ. 6

2. Θερμαϊκός 6

3. Ν. Καλλικράτεια 6

4. Θύελλα Σαρακ. 4

5. Ποσειδών Μηχ. 3

6. Εδεσσαϊκός 3

7. Γιαννιτσά 3

8. Μέγας Αλέξ. Ημ. 3

9. Αγροτικός Αστ. 2

10. Νίκη Αγκαθιάς 1

11. Μακεδονικός 1

12. Αστραπή Μεσ. 1

13. ΠΑΣ Φλώρινα 0

14. Σειρήνα 0

15. Άρης Παλαιοχ. -6

*Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει δύο μηδενισμούς και -6

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Αταλάντη - Μετέωρα 2-0

Διαγόρας Στεφανοβικείου - ΑΕ Καρίτσας 1-3

Ποταμιάς - Διγενής Νεοχωρίου 1-1

Δίας Δίου - Ατρόμητος Παλαμά 2-1

ΑΟ Σελλάνων - Θησέας Αγριάς 2-2

Αλμυρός - Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0

Πιερικός - Ηρακλής Λάρισας 4-0

Η επόμενη αγωνιστική (3η 6/10 16.00):

Μετέωρα – ΑΕ Καρίτσας

Ατρόμητος Παλαμά – Διαγόρας Στεφανοβικείου

Οικονόμος – Δίας Δίου

Πιερικός – Αλμυρός

Διγενής Νεοχωρίου – Αταλάντη

Θησέας Αγριάς – Ποταμιά

Ηρακλής Λάρισας – ΑΟ Σελλάνων

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΕ Καρίτσας 6

2. Πιερικός 6

3. Αταλάντη 6

4. ΑΟ Σελλάνων 4

5. Ατρόμητος Παλ. 3

6. Δίας Δίου 3

7. Αλμυρός 3

8. Διγενής Νεοχ. 1

9. ΑΟ Ποταμιάς 1

10. Διαγόρας Στεφ. 1

11. Μετέωρα 1

12. Οικονόμος 1

13. Ηρακλής Λάρ. 1

14. Θησέας Αγρ. 1

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Θιναλιακός - Τηλυκράτης 0-0

Ανατολής - Απόλλων Ευπαλίου 2-4

Μακεδονικός Φούφα - ΑΕ Ποντίων 0-3

ΑΕ Λευκίμμης - Αχέρων Καναλακίου 0-0

ΑΕ Μεσολογγίου - ΠΑΣ Πρέβεζα 0-1

Σούλι Παραμυθιάς - Αναγέννηση Άρτας 1-1

Ναυπακτιακός Αστέρας - Αστέρας Ιτέας 1-0

Η επόμενη αγωνιστική (3η 6/10 16.00):

Τηλυκράτης – Απόλλων Ευπαλίου

Αχέρων Καναλακίου – Ανατολή

Αναγέννηση Άρτας – ΑΕ Λευκίμμης

Ναυπακτιακός Αστέρας – Σούλι Παραμυθιάς

ΑΕ Ποντίων – Θιναλιακός

ΠΑΣ Πρέβεζα – Μακεδονικός Φούφα, Αστέρας Ιτέας – ΑΕ Μεσολλογίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΕ Ποντίων 6

2. ΠΑΣ Πρέβεζα 6

3. Αχέρων Καναλ. 4

4. ΑΕ Λευκίμμης 4

5. Θιναλιακός 4

6. Τηλυκράτης 4

7. Αναγέννηση Άρτ. 4

8. Απόλλων Ευπ. 3

9. Ναυπ. Αστέρας 3

10. Σούλι Παραμ. 1

11. ΑΕ Μεσολογγίου 0

12. Ανατολή 0

13. Αστέρας Ιτέας 0

14. Μακεδονικός Φ. 0

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Πανθηραϊκός - Ηλυσιακός 1-0

Ερμής Κορυδαλλού - Κερατσίνι 0-1

Καλλιθέα - Άγιοι Ανάργυροι 2-0

Ακράτητος - Άγιος Ιερόθεος 1-2

Άνω Μερά - Εθνικός 0-0

Κηφισιά - ΑΕ Μοσχάτου 0-1

Φωστήρας - Θύελλα Καμαρίου 1-1

Η επόμενη αγωνιστική (3η 6/10 16.00):

Άγιος Ιερόθεος – Εθνικός

Θύελλα Καμαρίου – Άνω Μερά

Κερατσίνι – Φωστήρας

Καλλιθέα – Ερμής Κορυδαλλού

ΑΕ Μοσχάτου – Ακράτητος

Ηλυσιακός – Κηφισιά, Άγιοι Ανάργυροι – Πανθηραϊκός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Καλλιθέα 6

2. Αγ. Ιερόθεος 6

3. Πανθηραϊκός 6

4. Θύελλα Καμ. 4

5. Φωστήρας 4

6. Κερατσίνι 4

7. Ακράτητος 3

8. Μοσχάτο 3

9. Άνω Μερά 1

10. Εθνικός 1

11. Άγ. Ανάργυροι 1

12. Ερμής Κορυδ. 0

13. Ηλυσιακός 0

14. Κηφισιά 0

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Ρόδος - Παναρκαδικός 2-0

Κόρινθος ’06 - Κιθαιρών Καπαρελλίου 2-0

ΑΟ Υπάτου - Αχαρναϊκός 1-0

Θύελλα Ραφήνας - Αήττητος Σπάτων 1-2

ΑΕΚ Τρίπολης - Μαρκό 0-2

Αιολικός - Παλληνιακός (9/10, 12:00)

Ρεπό: Νέα Αρτάκη

Η επόμενη αγωνιστική (3η 6/10 16.00):

Παλληνιακός – Παναρκαδικός

Κιθαιρών Καπαρελλίου – Ρόδος

Μαρκό – ΑΟ Υπάτου

Νέα Αρτάκη – Αιολικός

Αήττητος Σπάτων – Κόρινθος 06’

ΑΕΚ Τρίπολης – Θύελλα Ραφήνας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Μαρκό 4

2. Αήττητος Σπ. 4

3. Ρόδος 4

4. ΑΟ Υπάτου 4

5. Παναρκαδικός 3

6. Αχαρναϊκός 3

7. Κόρινθος 2006 3

8. Νέα Αρτάκη 1

9. Παλληνιακός 1

10. Θύελλα Ραφ. 1

11. Κιθαιρών Καπ. 1

12. Αιολικός 0

13. ΑΕΚ Τρίπολης 0

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Διαγόρας Βραχνέικων - Σπάρτη 0-0

ΠΑΟ Βάρδας - Αστέρας Βλαχιώτη 1-0

Τσιλιβή - Ολυμπιακός Ζαχάρως 3-1

Διαβολίτσι - Ναύπλιο 2-3

Παναργειακός - Ερμιονίδα 0-1

Θύελλα Πατρών - Ζάκυνθος 4-0

Πανγυθεατικός – Πανηλειακός 0-1

Η επόμενη αγωνιστική (3η 6/10 13.00 – 16.00):

Ερμιονίδα – Τσιλιβή

Πανηλειακός – Παναργειακός

Σπάρτη – Αστέρας Βλαχιώτη

Ναύπλιο – ΠΑΟ Βάρδας

Ζάκυνθος – Διαβολίτσι

Πανγυθεατικός – Θύελλα Πατρών

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Διαγόρας Βραχνεικων

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ναύπλιο 6

2. Σπάρτη 4

3. Διαγόρας Βρ. 4

4. Θύελλα Πατρ. 3

5. ΠΑΟ Βάρδας 3

6. Πανγυθεατικός 3

7. Πανηλειακός 3

8. Ζάκυνθος 3

9. Τσιλιβή 3

10. Αστέρας Βλαχ. 3

11. Ερμιονίδα 3

12. Παναργειακός 1

13. Ολυμπιακός Ζαχ. 1

14. Διαβολίτσι 0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Επισκοπή - Πανακρωτηριακός 2-2

Πόρος - Ατσαλένιος 1-0

Άγιος Νικόλαος - ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 3-1

Ηρόδοτος - Ρεθυμνιακός 1-0

Ρεπό: Γιούχτας

Η επόμενη αγωνιστική (3η 6/10 16.00):

Ατσαλένιος – Πανακρωτηριακός

Ρεθυμνιακός – Επισκοπή

Γιούχτας – Πόρος

Άγιος Νικόλαος – Ηρόδοτος.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ηρόδοτος 6

2. Επισκοπή 4

3. Γιούχτας 3

4. Ρεθυμνιακός 3

5. Αγ. Νικόλαος 3

6. Πόρος 1

7. Ατσαλένιος 1

8. Πανακρωτηρ. 1

9. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 0

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας