Super League 2: Νίκη για Πλατανιά και Απόλλωνα, ήττα για Λεβαδειακό και Εργοτέλη (αποτελέσματα)

Ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική της Super League 2, με τον Πλατανιά και τον Απόλλωνα Σμύρνης να νικούν τον Λεβαδειακό και τον Εργοτέλη αντίστοιχα.

Ο Πλατανιάς ήταν ο μεγάλος νικητής στην αναμέτρηση με τον Λεβαδειακό καθώς επικράτησε με 3-2. Οι Βοιωτοί μπορεί να προηγήθηκαν στο 22' με γκολ του Σανάμπρια ωστόσο οι Κρητικοί απάντησαν στο δεύτερο ημίχρονο με τα γκολ των Νίλι (52'), Μπιανκόνι (55') και Λουκίνα (78').

Γ' Εθνική: Έκανε το 2/2 η Καλλιθέα, Ισοπαλία για Εθνικό και Φωστήρα (αποτελέσματα, πρόγραμμα)

Στις άλλες αναμετρήσεις της πρώτης αγωνιστικής ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε εύκολα του Εργοτέλη με 3-0. Το σκορ στον αγώνα άνοιξε ο Μπεντινέλι στο 39' με τους Μπλάζιτς και Μαρκόφσκι να παίρνουν τη σκυτάλη στην επανάληψη.

Football League: Νίκες για Καλαμάτα, Καβάλα και Νίκη Βόλου (Αποτελέσματα)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής:

Απόλλων Λάρισας - Κέρκυρα 2-1 (7' Γκουστάβο, 48' Ναζίμ - 85' Νγκαν)

Πλατανιάς – Λεβαδειακός 3-2 (52′ Νίλι, 55′ Μπιανκόνι, 78′ Λουκίνας – 22′ Σανάμπρια)

Παναχαϊκή – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1 (26′ Παπατόλιος – 38′ Κριζμάν)

Απόλλων Σμύρνης – Εργοτέλης 3-0 (39′ Μπεντινέλι, 49′ Μπλάζιτς, 56′ Μαρκόφσκι)

Απόλλων Πόντου – Χανιά 0-4 (51′ Πάνος, 58′ Λεοζίνιο, 59′ Κουσκουνάς, 68′ Κουσκουνάς)

Δόξα Δράμας – ΑΕ Καραϊσκάκης 2-3 (60′ Ιωαννίδης, 68′ Ιωαννίδης πεν. – 37′ Ψιάνος, 64′ Κυβελίδης)