Πέρασε από το Αίγιο η Παναχαϊκή!

Η Παναχαϊκή ήταν η ομάδα που πήρε το ντέρμπι της Αχαΐας κερδίζοντας στο Αίγιο τον Παναιγιάλειο με 2-1.

Η ομάδα της πρωτεύουσας της Αχαΐας φαίνεται ότι «κλειδώνει» την τρίτη θέση της βαθμολογίας της football league, αφού στο Αίγιο έδειξε τις προθέσεις της από νωρίς και τελικά κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο Ελευθεριάδης άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Πάτρας ενώ στο 40' ο Μωραΐτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο Παναιγιάλειος μείωσε στο δεύτερο ημίχρονο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, όμως το σκορ έμεινε στο 2-1 κι έτσι η ομάδα της Πάτρας πήρε τους τρεις βαθμούς, θέτοντας σε κίνδυνο το μέλλον του Παναιγιάλειου στη Football League.

Παναιγιάλειος (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Ρέλλας (56’ Κανάλς), Μηλιώτης, Βλάχος, Γαβριηλίδης, Γκούμας, Τζανουλίνος (46’ Χαρίτος), Αγιούποφ (72’ Κόκκορης), Ζαφειράκης, Σκαρτσίλας, Σταματής

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Σούλης, Μακρυδημήτρης (17’ Αποστολόπουλος), Κωνσταντακόπουλος, Λουμπαρδέας, Σωτηράκος (15’ Πλέγας), Μουστακόπουλος, Αργυρόπουλος, Πολυχρόνης, Κυνηγόπουλος (76’ Αντωνακόπουλος), Ελευθεριάδης, Μωραΐτης