Κ19: Ο Ατρόμητος νίκησε 3-1 τον Ολυμπιακό και τον προσπέρασε στην 3η θέση

Η Κ19 του Ολυμπιακού ηττήθηκε 3-1 από τον Ατρόμητο ο οποίος τον προσπέρασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Την ήττα με 3-1 γνώρισαν οι Νέοι του Ολυμπιακού στον Ρέντη από τον Ατρόμητο για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι Περιστεριώτες ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 5' με γκολ του Τριμμάτη.

Οι «ερυθρόλευκοι» μετά το γκολ που δέχθηκαν ξεκίνησαν την αντεπίθεση τους αλλά οι ευκαιρίες των Μπουλάρι και Μαρίνου δεν βρήκαν στόχο.

Η πίεση από πλευράς γηπεδούχων συνεχίστηκε με τον Βοΐλη να σημαδεύει το δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Στο 36' όμως οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους χάρη σε γκολ του Τσακίρη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πειραιώτες είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και μείωσαν προς στιγμήν στο 57' με σουτ του Γκοτζαμανίδη.

Εννέα λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα ο Τριμμάτης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση χαρίζοντας ένα πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του που προσπέρασε τον Ολυμπιακό στην τρίτη θέση.

Ολυμπιακός Κ19: Στουρνάρας, Ράμα (55 Ντότης), Γκοτζαμανίδης, Πέιος, Μαρτίνης, Ξενιτίδης, Φέκκας (46 Νεοφυτίδης), Μαρίνος (80 Τσερκώνης), Ντουμάνης, Βοΐλης, Μπουλάρι.

Ατρόμητος Κ19: Μανδάς, Νταούλιας, Ανδριόπουλος, Βιταλιώτης, Αθανασίου, Τσακίρης, Ξενοπανάγος, Ιμέρι, Νιτσάκης, Χριστόπουλος, Τριμμάτης.