Κ19: Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό, 2-0 τον Πανιώνιο

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν του Πανιωνίου εντός έδρας με 2-0 για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Κ19.

Μετά από την ήττα στην Τρίπολη οι Νέοι του Ολυμπιακού επέστρεψαν στα νικηφόρα αποτελέσματα νικώντας τον Πανιώνιο με 2-0 για την 19η αγωνιστική της Super League K19.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι στον αγώνα και ευτύχησαν να προηγηθούν με γκολ του Ντότη στο 16'. Στην συνέχεια ο ρυθμός παρέμεινε ίδιος με τους «κυανέρυθρους» να αποσοβούν τις προσπάθειες των παικτών του Ρικάρντο Πέρες.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πειραιώτες έκαναν το 2-0 με την συμπλήρωση μιας ώρας. Συγκεκριμένα ο Βοΐλης έπιασε την κεφαλιά την οποία απέκρουσε ασταθώς ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων δίνοντας έτσι την δυνατότητα στον Σουρλή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στα υπολειπόμενα λεπτά της αναμέτρησης το σκηνικό δεν άλλαξε με τον Ολυμπιακό να παίρνει την νίκη και να συνεχίζει στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος πίσω από τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ αντίστοιχα.

Από την άλλη ο Πανιώνιος βρίσκεται στην δωδέκατη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ολυμπιακός: Καραργύρης, Τσάβος, Ράμα, Πέιος, Μαρτίνης, Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Ντουμάνης, Σουρλής, Ντότης, Βοΐλης.

Πανιώνιος: Νίκας, Τριάντης, Μπουσάι, Αγγελής, Σεμερτζάκης, Φίλων, Γρίβας, Χρ. Ρέτσος, Ντούλος, Τσερέγκωφ, Νομικός.