Football League: Επιστροφή στις νίκες για τον Βόλο, 4-1 τον Αιγινιακό (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Τη νίκη με 4-1 πανηγύρισε ο Βόλος στην έδρα του Αιγινιακού για την εξ' αναβολής 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μετά από δύο αρνητικά αποτελέσματα ο πρωτοπόρος Βόλος επιβλήθηκε στην έδρα του Αιγινιακού με 4-1. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από την αρχή τις προθέσεις τους καθώς είχαν δοκάρι στο 2' με τον Μάντζη.

Το σκορ άνοιξε στο 16' ο Ντεντάκης ενώ ο Δημόπουλος ένα τέταρτο μετά έκανε το 2-0. Πριν την συμπλήρωση του πρώτου μέρους ο Ηλιόπουλος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Γιαλαμούδη ενώ πέντε λεπτά μετά ο Φράγκος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.