Πρεμιέρα Γ΄ Εθνικής: Ο Εθνικός 3-1 την Προοδευτική (όλα τα αποτελέσματα)

Ο Εθνικός επικράτησε 3-1 της Προοδευτικής στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής. 

Πρεμιέρα Γ΄ Εθνικής: Ο Εθνικός 3-1 την Προοδευτική (όλα τα αποτελέσματα)

Στον αγώνα (για τον 5ο όμιλο) που έγινε στο γήπεδο της Καλλιθέας (γνωστό και ως Ελ Πάσο) ο Εθνικός νίκησε την Προοδευτική με 3-1 και μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα.

Οι «βυσσινί» ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο 18΄ κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ χάρη σε τέρμα του Κερασίδη. Μετά και το γκολ ο Εθνικός του Λουκά Καραδήμου ανέβασε στροφές , ώστε να ισοφαρίσει πριν την λήξη του πρώτου μέρους χωρίς αποτέλεσμα ωστόσο.

Στην επανάληψη οι «κυανόλευκοι» έκλεισαν στα καρέ τους Κορυδαλλιώτες και μέσα σε ένα τετράλεπτο κατάφεραν να κάνουν την ολική ανατροπή. Ο Μάναλης στο 50ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1. Στο 54’ ο Παυλάκης έφερε το ματς τούμπα για το 2-1 και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Λεβέντης διαμόρφωσε το τελικό 3-1 μέσα σε αποθέωση . Το ματς διαιτήτευσε ο Κατόπης του συνδέσμου Σάμου.

Όλα τα αποτελέσματα στους 8 ομίλους

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα 0-1
Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-0
Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης 0-1
Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης 2-3
Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-0
Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης 0-0
Πανσερραϊκός – ΑΕ Καλαμπακίου 4-0

Η επόμενη αγωνιστική

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Απόλλων Παραλιμνίου, ΠΑΟ Κοσμίου – Αετός Ορφανού, Ορφέας Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς, Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Καλαμπακίου,
Καβάλα – Κεραυνός Πέρνης, Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Αβάτου, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων – Τρίγλια 0-2
ΑΠΕ Λαγκαδά – Ερμής Αμύνταιου 0-0
Αλμωπός Αριδαίας – Μακεδονικός 2-0
Άρης Παλαιοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς 0-1
Βέροια – ΑΣ Γιαννιτσά 1-0
Ολυμπιακός Κυμίνων – Εδεσσαϊκός 0-0
Μελίτης – Αγροτικός Αστέρας 1-1
Η επόμενη αγωνιστική
ΑΠΕ Λαγκαδά – ΠΑΟ Κουφαλίων, Ερμής Αμύνταιου – Άρης Παλαιοχωρίου, Νίκη Αγκαθιάς – Ολυμπιακός Κυμίνων, Εδεσσαϊκός – Αγροτικός Αστέρας, Τρίγλια – Αλμωπός Αριδαιάς, Μακεδονικός – Βέροια, ΑΣ Γιαννιτσά – Μελίτης

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφα – Τηλυκράτης 1-1
Θεσπρωτός – Κρόνος Αργυράδων 0-0
ΑΟ Φλωριάδας – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 0-1
Αχέρων Καναλακίου – Θρίαμβος Σερβιανών 1-0
Γρεβενά Αεράτα – Σούλι Παραμυθιάς 0-5
Μακεδονικός Σιάτιστας – Ναυπακτιακός Αστέρας 1-2
Ρεπό είχε: ΑΕ Λευκίμμης

Η επόμενη αγωνιστική

ΑΕ Λευκίμμης – Μακεδονικός Φούφα, Κρόνος Αργυράδων – Αχέρων Καναλακίου,
Θρίαμβος Σερβιανών – Μακεδονικός Σιάτιστας, Τηλυκράτης – Θεσπρωτός,
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Γρεβενά Αεράτα, Σούλι Παραμυθιάς – Ναυπακτιακός Αστέρας
Ρεπό έχει: ΑΟ Φλωριάδας

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων – Στυλίδα 2-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Φωκικός 2-1
Νίκη Βόλου – Θησέας Αγριάς 5-0
Αλμυρός – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1
Απόλλων Μακρυχωρίου – Πιερικός 1-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ολυμπιακός Βόλου 1-2
Αστέρας Ιτέας – ΑΣ Μετέωρα 0-2

Η επόμενη αγωνιστική

Στυλίδα – Νίκη Βόλου, Θησέας Αγριάς – Απόλλων Μακρυχωρίου, Πιερικός – Αστέρας Ιτέας, Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – ΑΟ Σελλάνων, Φωκικός – Αλμυρός, Αναγέννηση Καρδίτσας – Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ολυμπιακός – Βόλου – Μετέωρα

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά – Κερατσίνι 1-1
ΑΕ Νεάπολης – Γιούχτας 1-2
Εθνικός Πειραιά – Προοδευτική 3-1
Ιωνικός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (αναβλήθηκε)
Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρα 0-1
ΑΟ Παλαιοχώρας – Ατσαλένιος 0-1
Ρεπό είχε: Αμπελακιακός

Η επόμενη αγωνιστική

Αμπελακιακός – Ατρόμητος Πειραιά, Γιούχτας – Ιωνικός, ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΟ Παλαιοχώρας, Κερατσίνι – ΑΕ Νεάπολης, Προοδευτική – Επισκοπή, ΟΦ Ιεράπετρας – Ατσαλένιος
Ρεπό έχει: Εθνικός Πειραιά

6ος όμιλος


Πανμοβριακός – Φοίβος Κρεμαστής 0-0
Διαγόρας Ρόδου – Παναιγιάλειος 3-0
Ιάλυσος – Παλληνιακός (αναβλήθηκε)
Διαγόρας Βραχνεϊκων – ΠΑΟ Βάρδας 1-2
Νίκη Τραγανού – Αστέρας Αμαλιάδας 1-1
Θύελλα Ραφήνας – Πανηλειακός 2-1
Ρεπό είχε: Αχαρναϊκός
Η επόμενη αγωνιστική
Αχαρναϊκός – Διαγόρας Ρόδου, Παλληνιακός – Νίκη Τραγανού,
Αστέρας Αμαλιάδας – Θύελλα Ραφήνας, Παναιγιάλειος – Ιάλυσος, ΠΑΟ Βάρδας – Πανμοβριακός, Φοίβος Κρεμαστής – Πανηλειακός
Ρεπό έχει: Διαγόρας Βραχνέικων

7ος όμιλος

Καλλιθέα – ΑΟ Χαλκίς 0-0
Χαραυγιακός – Αιολικός 1-1
Θύελλα Καμαρίου – Αιγάλεω (αναβλήθηκε)
Απόλλων Ερέτριας – Ηλυσιακός (αναβλήθηκε)
ΠΑΣ Κόρινθος – Πανθηραϊκός (αναβλήθηκε)
Άγιοι Ανάργυροι – Άγιος Ιερόθεος 1-0
Η επόμενη αγωνιστική
Θύελλα Καμαρίου – Χραυγιακός, Αιολικός – Καλλιθέα, ΑΟ Χαλκίς – Κόρινθος
Άγιος Ιερόθεος – Πανθηρραϊκός, Αιγάλεω – Απόλλων Ερέτριας, Ηλυσιακός – Άγιοι Ανάργυροι

8ος όμιλος

Ερμιονίδα – Παναρκαδικός 2-0
Μανδραϊκός – ΑΟ Κατασταρίου 0-0
Ένωση Λέρνας – Καλαμάτα 0-1
Πάμισος – ΑΕ Πελλάνας 1-2
Αστέρας Βλαχιώτη – Ασπρόπυργος 0-4
Αμβρυσσέας – Παναργειακός 0-1
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Υπάτου 0-2

Η επόμενη αγωνιστική

Μανδραϊκός – Ερμιονίδα, ΑΟ Κατασταρίου – Πάμισος, ΑΕ Πελλάνας – Αμβρυσσέας
Παναργειακός – ΑΟ Υπάτου, Παναρκαδικός – Ένωση Λέρνας, Καλαμάτα – Αστέρας Βλαχιώτη, Ασπρόπυργος – ΑΟ Εικοσιμίας

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ