Νταμπράουσκας για ΟΦΗ: «Πρέπει να βελτιωθούμε επιθετικά»

Δηλώσεις μετά τη φιλική ήττα από την ΑΕΚ παραχώρησε ο τεχνικός του ΟΦΗ, Βάλντας Νταμπράουσκας.

Ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 1-0 σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στην ΑΕΚ στα Σπάτα και ο προπονητής των Κρητικών παραχώρησε δηλώσεις μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Ο Λιθουανός τεχνικός αναφέρθηκε στην βελτίωση της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο, σε σχέση με την αναμέτρηση κόντρα στην Άντερλεχτ, τονίζοντας την ανάγκη να τελειώνει τις φάσεις που δημιουργεί.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Βάλντας Νταμπράουσκας: «Ως προπονητής μου αρέσει ν’ αντιμετωπίζω τον καλύτερο αντίπαλο, είχαμε έναν δυνατό αγώνα και ευχαριστούμε την ΑΕΚ για την φιλοξενία.

Ο βασικός στόχος μας ήταν να είμαστε βελτιωμένοι σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στην Άντερλεχτ, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι στο γήπεδο όμως θα πρέπει να βελτιώσουμε την παρουσία μας στην αντίπαλη περιοχή όπως το ότι είχαμε 5-6 σουτ που δεν κατέληξε κανένα στα δίχτυα.

Δεν είμαστε χαρούμενοι με το αποτέλεσμα όμως βελτιωνόμαστε, βλέπουμε αυτό που θέλουμε, είμαστε ενωμένοι και πρέπει να βελτιωθούμε πως προς το επιθετικό τρίτο».