Super League K15: Πέρασε από την έδρα του ΟΦΗ ο Ολυμπιακός (4-1)

Η Κ15 του Ολυμπιακού νίκησε στην Κρήτη τον ΟΦΗ με 4-1 στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Με αυτόν τον τρόπο η ομάδα του Τάσου Πάντου έμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 18 πόντους, έχοντας συγκάτοικο τον ΠΑΟΚ.

Οι «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν υποδειγματικό πρώτο ημίχρονο, αφού στο φινάλε του το σκορ ήταν ήδη στο 0-3. Ο Κτενάς «σέρβιρε» τα δύο πρώτα γκολ σε Δαρβίρα (2’) και Καρακώστα (22’) ενώ ο Κωστούλας στο 29’ εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Σταυρόπουλου για να πετύχει τρίτο τέρμα.

Στο δεύτερο λεπτό του δευτέρου μέρους και πάλι ο Κωστούλας ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό γκολ ενώ παράλληλα ο Κτενάς μοίρασε την τρίτη του ασίστ στον αγώνα. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 60ο λεπτό.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος (41’ Πανωρηός), Σκουρόπουλος (54’ Ρουμελιώτης), Γιωτόπουλος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης (60’ Θεοδωρίδης), Καρακώστας, Οσάφι (48’ Μιχαηλίδης), Τζώρτζης, Κωστούλας, Δαρβίρας (41’ Τζερεβελάκης), Κτενάς.