Super League K19: Άνετη νίκη του Ολυμπιακού επί του Βόλου με 4-0

Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Βόλο με 4-0 για την 11η αγωνιστική της Super League K19.

Οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης της ανωτερότητάς τους, μετουσιώνοντας την υπεροχή τους σε τέσσερα γκολ.

Το σκορ για τους «ερυθρόλευκους» άνοιξε στο 41ο λεπτό ο Κασέμι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, λύνοντας με αυτόν τον τρόπο τον «γόρδιο δεσμό» της αντίπαλης άμυνας.

Τα πράγματα απλοποιήθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κασέμι να είναι και πάλι πρωταγωνιστής στη φάση του 48’, όταν ο Μαλαμούλης έστειλε τελικά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Ο Ολυμπιακός έκανε το 3-0 στο 61’ με τον Χαϊκάλη ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Παπαδάκος στο 79’. Οι Πειραιώτες έφτασαν έτσι τους 14 βαθμούς σε δέκα αγώνες και βρίσκονται στην 7η θέση.

Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Φρέρης, Γιαννούλης, Χριστοφιλόπουλος (61’ Συρμής), Ρέτσος, Χρήστου, Σπυριδάκης (73’ Πατήρας), Κασέμι, Χαϊκάλης (67’ Παπακανέλλος), Κουτσογούλας (73’ Κυρσανίδης), Λιάτσος (67’ Παπαδάκος).