Γκολ-«ποίημα» του Καρσελά απέναντι στον Άγιαξ (vid)

O πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, σκόραρε με ένα απίθανο γκολ στα προκριματικά του Champions League.

Η Σταντάρ Λιέγης ήρθε αντιμέτωπη με τον Άγιαξ, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα προκριματικά του Champions League, το οποίο έληξε με 2-2 στην έδρα των Βέλγων.

Οι Ολλανδοί άνοιξαν το σκορ στο 19' με γκολ του Χούντελαρ, με τον Τάντιτς να διπλασιάζει στο 34' για τον «Αίαντα». Παρόλα αυτά οι ποδοσφαιριστές της Σταντάρ δεν το έβαλαν κάτω.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού Μεχντί Καρσελά μείωσε στο 67' με μία απίθανη ατομική προσπάθεια, με τον Έμοντ να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων(90+4) από την βούλα του πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Η πρόκριση... περνάει από το Άμστερνταμ, με τον Άγιαξ να έχει το «πάνω χέρι» μετά τα δύο εκτός έδρας γκολ που πέτυχε.