Τότεναμ - Γουλβς 2-3: Πετάει φωτιές στην επίθεση (vid + highlights)

H Γουλβς έκανε τεράστια ανατροπή και πήρε τη νίκη 3-2 από την Τότεναμ στο Λονδίνο!

Η Γουλβς νίκησε 3-2 την Τότεναμ στο Λονδίνο για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Premier League.

Τότεναμ - Γουλβς: Τα τρία γκολ στο ημίχρονο για το 2-1 (vid)

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους «16» του Europa League βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1 στο ημίχρονο. Όμως με γκολ των Ντιόγο Ζότα (57') και Ραούλ Χιμένεθ 73΄έκανε τη μεγάλη ανατροπή.

H Γουλβς είχε μόνο 35% στην κατοχή της μπάλας αλλά είχε 14 ευκαιρίες για γκολ έναντι 13 της Τότεναμ.

Η Τότεναμ προηγήθηκε στο 13΄με γκολ που σημείωσε ο Ολλανδός Μπεργκβάιν. Όμως στο 27΄ο Ματ Ντόχερτι ισοφάρισε για τη Γουλβς σε 1-1 ύστερα από προσπάθεια του Ζότα. Στο 45΄ο Οριέ έδωσε νέο προβάδισμα 2-1 για την Τότεναμ.

Αλλά οι φιλοξενούμενοι χτύπησαν δυο φορές στην επανάληψη κάνοντας την ανατροπή...

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γκατσανίγκα, Οριέ (82’ Ζέντσον Φερνάντες), Λούκας Μόουρα, Ντέιβις (90+1’ Πάροτ), Σάντσες, Άλι, Τανγκανγκά (76’ Εντομπελέ), Ντάιερ, Μπερχβάιν, Λο Σέλσο, Γουίνκς

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο, Μπολί, Κόαντι, Ντόχερτι, Μουτίνιο, Βινιάγρε, Σάις, Νέβερς, Χιμένες (90+2’ Ποντένσε), Τραορέ (74’ Νέτο), Ζότα (78’ Ντεντόνκερ)