Τότεναμ: Μετά τον Κέιν έχασε και τον Σον για το υπόλοιπο της σεζόν!

Η Τότεναμ, μετά τον Χάρι Κέιν, χάνει για το υπόλοιπο της σεζόν και τον Σον!

Ο Σον τραυματίστηκε στα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα με την Άστον Βίλα ωστόσο, συνέχισε να παίζει και τώρα θα χρειαστεί επέμβαση για να αποκαταστήσει τη ζημιά στο μπράτσο.

Ο Νοτιοκορεάτης μεσοεπιθετικός βοήθησε την Τότεναμ με δυο γκολ (από τα οποία το ένα στις καθυστερήσεις) να πάρει τη νίκη με 3-2 επί της Άστον Βίλα.

Όμως πλήρωσε ακριβά αυτή τη συμμετοχή του. Όπως αποκάλυψε ο Ζοσέ Μουρίνιο δεν τον υπολογίζει για το υπόλοιπο της σεζόν

«Δεν τον υπολογίζω άλλο για φέτος. Αν παίξει δύο τρία ματς ακόμα θα είναι επειδή είναι αισιόδοξος, αλλά δεν τον υπολογίζω» δήλωσε ο Πορτογάλος.

Ο Σον είχε σκοράρει έξι γκολ στα τελευταία πέντε ματς. Μαζί με τον Κέιν ήταν σημαντικοί παράγοντες στην πρόκριση της Τότεναμ στη φάση των νοκ άουτ του Champions League.

Η Τότεναμ αντιμετωπίζει τη Λειψία στη φάση των «16» της διοργάνωσης. «Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Θα παίξουμε με αυτούς που είναι διαθέσιμοι» είπε ο Μουρίνιο.