Ligue 1: Σταθερά δεύτερη η Μαρσέιγ, 1-0 την Τουλούζ (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Έστω και οριακά η Μαρσέιγ επιβλήθηκε της ουραγού Τουλούζ και διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση της Ligue 1. Όλα τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα, οι σκόρερ και η βαθμολογία στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Οριακή νίκη με 1-0 πήρε η Μαρσέιγ με αντίπαλο την ουραγό Τουλούζ, χάρη στην οποία διατηρήθηκε ακλόνητη στη δεύτερη θέση της Ligue 1 πίσω από την πρωτοπόρο Παρί.

Φουλ του... διπλού είχαμε στα βραδινά παιχνίδια του Σαββάτου, με τις Μπορντό, Μονακό και Νιμ να κερδίζουν μακριά από τις έδρες τους, ενώ σπουδαίο ματς έγινε ανάμεσα στη Ντιζόν και τη Ναντ με τελικό σκορ 3-3!

Την Παρασκευή...

Νίκη που την ανεβάζει στην τρίτη θέση κατέκτησε η Λιλ καθώς πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ανζέ με 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 14' με γκολ του Όσιμεν, με το 1-0 να μένει έως το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Λιλ συνέχισε να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού και στο 75' «κλείδωσε» τη νίκη χάρη σε τέρμα του Σάντσες.