Κύπελλο Ισπανίας: Η Σοσιεδάδ έβαλε 4 στο Μπερναμπέου και απέκλεισε τη Ρεάλ Μαδρίτης (highlights)

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ σόκαρε τη Μαδρίτη! Έβαλε τέσσερα γκολ στο Μπερναμπέου, νίκησε 4-3 τη Ρεάλ Μαδρίτης και την πέταξε εκτός Κυπέλλου Ισπανίας!

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 22' ο Όντεγκααρντ, ο οποίος ανήκει στη Ρεάλ Μαδρίτης! Το 0-1 έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και στην επανάληψη επιτεύχθηκαν 6 γκολ!

Ο Ίσακ μέσα σε ένα δίλεπτο (54'-56') πέτυχε δύο γκολ και εκτόξευσε το σκορ στο 0-3 για την Σοσιεδάδ.

Ο Μαρσέλο μείωσε στο 59' σε 1-3, αλλά δέκα λεπτά αργότερα (69') ο Μερίνο έκανε το σκορ 1-4. Οι γηπεδούχοι, που επί ημερών Ζιντάν δέχθηκαν πρώτη φορά 4 γκολ, πίεσαν και στο τελευταίο δεκάλεπτο... μάζεψαν τη διαφορά, αλλά δεν κατάφεραν τίποτα περισσότερο από το να δουν τους αντιπάλους του να πανηγυρίζουν μια ιστορική πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Για την ιστορία, ο Ροντρίγκο έκανε το 2-4 στο 81' και ο Νάτσο στο 90' διαμόρφωσε το τελικό 3-4.