Κύπελλο Ισπανίας: «Αέρας» στα προημιτελικά η Ρεάλ, 4-0 τη Σαραγόσα

Χωρίς να δυσκολευτεί η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε από την έδρα της Σαραγόσα με 4-0 και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε τον αγώνα με τη Σαραγόσα η Ρεάλ Μαδρίτης καθώς πήρε τη νίκη με 4-0.

Μόλις στο έκτο λεπτό ο Βαράν έβαλε σε θέση οδηγού τους «μερένχες», οι οποίοι ζευγάρωσαν τα τέρματα τους χάρη σε γκολ του Βάσκεθ στο 32'. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ζινεντίν Ζιντάν πέτυχαν άλλα δύο τέρματα.

Ο Βινίσιους το 72' ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για να έρθει ο Μπενζεμά επτά λεπτά μετά να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα δίνοντας το εισιτήριο της πρόκρισης στη Ρεάλ.

Το προφίλ της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ισπανίας:

Τρίτη (28/1)

Τενερίφη – Μπιλμπάο 2-4 πεν. (3-3)

Τετάρτη (29/1)

Ράγιο Βαγεκάνο – Βιγιαρεάλ 0-2 (83’ Νίνο Φερ, 85’ Καθόρλα)

Λεονέσα – Βαλένθια 2-4 πεν. (0-0)

Σοσιεδάδ – Οσασούνα 3-1 (33', 69' Ισάκ, 61' Οντεγκάαρντ - 36' Καρντόνα)

Μπανταχόθ – Γρανάδα 2-3 παράταση (2-2) (8' Βάσκεθ, 93' Καμπαγέρο - 1' Μαρτίνεθ, 86' Σολδάδο, 109' Φερνάντεθ)

Σαραγόσα – Ρεάλ Μαδρίτης 0-4 (6' Βαράν, 32' Βάσκεθ, 72' Βινίσιους, 79' Μπενζεμά)