Serie A: Διπλό τίτλου από τη Λάτσιο στη Σαρδηνία (αποτελέσματα, βαθμολογία, vids)

Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στη Σαρδηνία με τη Λάτσιο να επικρατεί της Κάλιαρι με 2-1 σημειώνοντας τα δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Με ένα συναρπαστικό ματς ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική της Serie A. Η Κάλιαρι που βρίσκεται στην πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος φιλοξένησε τη Λάτσιο, η οποία πραγματοποιεί μία ξέφρενη πορεία στο πρωτάθλημα.

Η Κάλιαρι άνοιξε το σκορ στο 8’ με τον Σιμεόνε και όλα έδειχναν πως θα υποχρέωνε τους «λατσιάλι» στην πρώτη τους ήττα μετά τις 25 Σεπτεμβρίου όταν και είχαν χάσει από την Ίντερ. Η Λάτσιο δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έφερε το ματς στα ίσια με τον Λουίς Αλμπέρτο.

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Καϊσέδο να σκοράρει με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι. Κάπως έτσι η Λάτσιο απέχει μόλις τρεις βαθμούς από την πρώτη θέση της βαθμολογίας στην Serie A.