Τότεναμ - Μπόρνμουθ 3-2: Τα εύκολα δύσκολα (highlights)

H Τότεναμ επιβλήθηκε 3-2 της Μπόρνμουθ και ο Ζοσέ Μουρίνιο πανηγύρισε την 3η νίκη του από τότε που ανέλαβε την ομάδα.

Η Τότεναμ προηγήθηκε 3-0 (όπως και με τη Γουέστ Χαμ) αλλά πήγε στα αποδυτήρια με το ισχνό 3-2. Δυο γκολ σημείωσε ο φορμαρισμένος Ντέλε Άλι.

Η γηπεδούχος άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με τον Άλι και ο ίδιος στο 41΄ έγραψε το 2-0. Στο 69’ ο Σισοκό με προβολή από κοντά έκανε το 3-0.

Στο επόμενο λεπτό ο Χ.Γουίλσον μείωσε σε 3-1 με φάουλ και ο ίδιος στο 90+5’ μείωσε σε 3-2.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γκατσανίγκα, Φερτόνχεν, Οριέ, Σάντσες, Αλντερβάιρελντ, Σισοκό, Εντομπελέ (76’ Λούκας Μόουρα), Ντάιερ, Άλι (90+4’ Γουίνκς), Σον (88’ Λο Σέλσο), Κέιν

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Ράμσντεϊλ, Ρίκο, Σ.Κουκ, Ακέ, Στέισι, Λέρμα, Λ.Κουκ (76’ Γκόσλινγκ), Γκρούνεφελντ, Φρέιζερ (63’ Χ.Γουίλσον), Σολάνκε, Κ.Γουίλσον