Serie A: Ο Ταχτσίδης πίκρανε τον Λυκογιάννη στις καθυστερήσεις (vid)

Η Κάλιαρι του Λυκογιάννη ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Λέτσε του Ταχτσίδη στον αγώνα που αναβλήθηκε την Κυριακή (24/11) λόγω της κακοκαιρίας

Η Κάλιαρι προηγήθηκε 2-0 στο Βία Ντελ Μάρε όμως η Λέτσε με αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά ισοφάρισε σε 2-2.

Το ματς ολοκληρώθηκε με την Κάλιαρι να παίζει με 9 παίκτες και τη Λέτσε με 10. Αξίζει να σημειωθεί ότι το 2-2 που πέτυχε ο Καλντερόνι στις καθυστερήσεις δημιούργησε ο Παναγιώτης Ταχτσίδης.

Σπουδαίο διπλό έκανε η Λάτσιο που επικράτησε με σκορ 2-1 της Σασουόλο και παραμένει στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας, ενώ η Ρόμα είχε εύκολο έργο κόντρα στην ουραγό της βαθμολογίας, Μπρέσια, την οποία και νίκησε με 3-0. Πολύ σημαντική νίκη πήρε επίσης και η Βερόνα με σκορ 1-0 επί της Φιορεντίνα.

Στο ματς που έγινε νωρίς το μεσημέρι της Κυριακής η Μπολόνια κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Πάρμα.

Οι «παρμένσι» μπορεί να προηγήθηκαν δύο φορές στο σκορ, ωστόσο οι γηπεδούχοι είχαν τις κατάλληλες απαντήσεις.

Το σκορ της συνάντησης άνοιξε ο Κουλουσέφσκι στο 17’, με τον Παλάσιο να ισοφαρίζει στο 40'. Στην επανάληψη ο Ιακοπόνι έβαλε ξανά σε θέση οδηγού την Πάρμα αλλά ο Τζεμαϊλί στο 90+5' διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Στο ακροτελεύτιο ματς της Δευτέρας, οι ΣΠΑΛ και Τζένοα έμειναν στο ισόπαλο 1-1 με δύο γκολ που επιτεύχθηκαν στο δίλεπτο 55'-57'!

Σε άλλα ματς της αγωνιστικής

Σε τροχιά θετικών αποτελεσμάτων συνέχισε η Ίντερ που επικράτησε εκτός έδρας της Τορίνο με 3-0. Το σκορ άνοιξε στο 12' ο Λαουτάρο Μαρτίνες για να πάρει τη σκυτάλη στο 32' ο Ντε Βρι. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λουκάκου στο 55'.

Η Γιουβέντους πέρασε με ανατροπή από το Μπέργκαμο (3-1 την Αταλάντα) χάρις σε δυο γκολ του Ιγκουαΐν κι ένα του Ντιμπάλα.

Η Αταλάντα στο 16’ έχασε πέναλτι με τον Μπάροου. Άνοιξε τελικά το σκορ στο 56΄με τον Χάτεμπουρ. Όμως η Γιούβε πέτυχε τρία γκολ στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα!