Γουέστ Χαμ - Τότεναμ 2-3: Το «μαγικό ραβδάκι» του Μουρίνιο (highlights)

Ιδανικό ήταν το ντεμπούτο του Ζοσέ Μουρίνιο στην Τότεναμ αφού η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League (26/11, 22.00) πέρασε νικηφόρα με σκορ 3-2 από την έδρα της Γουεστ Χαμ.

Ο Σον με ωραία προσπάθεια άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 36ο λεπτό.

Στο 43ο λεπτό ο Σον βγήκε στην επίθεση από την αριστερή πλευρά ύστερα από εκπληκτική προσπάθεια του Ντέλε Άλι, γύρισες την μπάλα προς το πέναλτι και ο Μόουρα με προβολή στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 2-0 για τα «σπιρούνια».

Η Τότεναμ δεν επαναπαύθηκε, συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και στο 48ο λεπτό είδε τον Κέιν να σκοράρει για το 3-0.

Η Γουεστ Χαμ θέλησε να αντιδράσει και το κατάφερε με γκολ του Αντόνιο στο 73' ενώ στο τελευταίο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Ράις.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι σημείωσαν το 3-2 με γκολ του Γκμπόμα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

* Να σημειωθεί ότι αυτή είναι η πρώτη εκτός έδρας νίκη της Τότεναμ στην Αγγλία τους τελευταίους δέκα μήνες.

Η ενδεκάδα της Τότεναμ: Γκατσανίγα, Οριέ, Σάντσες, Αλντερβάιρελντ, Ντέιβις, Ντάιερ, Γουίνκς, Σον, Αλι (79' Έρικσεν), Μόουρα (82' Σισοκό), Κέιν.