Serie A: Ο Ντιμπάλα μπήκε αλλαγή και «καθάρισε» 1-0 τη Μίλαν (vids)

O Πάολο Ντιμπάλα αντικατέστησε τον Κριστιάνο Ρονάλντο και ήταν αυτός που σημείωσε το νικητήριο γκολ της Γιουβέντους στο ματς με τη Μίλαν (1-0).

H Γιουβέντους «καθάρισε» τη Μίλαν 1-0 χάρις σε ένα γκολ του Πάολο Ντιμπάλα ο οποίος πέρασε στον αγώνα στη θέση του Κριστιάνο στο 55ο λεπτό και στο 77’ με ατομική προσπάθεια σημείωσε χρυσό γκολ.

Η Βερόνα πήγε να σοκάρει την Ίντερ, προηγήθηκε στο 19ο λεπτό με γκολ του Βέρε, όμως οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή με δύο γκολ των Βετσίνο και Μπαρέλα και σκαρφάλωσαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Επεισοδιακός ήταν ο αγώνας της Νάπολι με την Τζένοα αφού η αποστολή των γηπεδούχων φτάνοντας στο Σαν Πάολο αποδοκιμάστηκε έντονα και δέχθηκε επίθεση από τους οπαδούς της ομάδας. Μετά το 0-0 μάλιστα οι παίκτες παρέμειναν στο γήπεδο και τα άκουσαν για τα καλά από το εξαγριωμένο κοινό.

Ο Μπελότι με δύο πέναλτι (17, 26’) βοήθησε την Τόρίνο να νικήσει 4-0 εκτός έδρας την Μπρέσια

Η Τορίνο γεύτηκε με εντυπωσιακό τρόπο την πρώτη νίκη της εδώ και δυο περίπου μήνες, 4-0 εκτός έδρας την Μπρέσια.

Ο Μπελότι με δύο πέναλτι (17, 26’) έκανε το 0-2. Το ματς τελείωσε στο 41ο λεπτό όταν ο Ματέτζου αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Χωρίς να συναντήσει σοβαρά προβλήματα η Σασουόλο επικράτησε με σκορ 3-1 της Μπολόνια στο πρώτο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Serie A. Η Σασουόλο πήρε κεφάλι στο σκορ στο 34’ και στην επανάληψη απλά «καθάρισε» τη νίκη, ενώ δεν ανησύχησε όταν οι «ροσομπλού» μείωσαν σε 2-1.