Serie A: Διπλό με ανατροπή για τη Μίλαν επί της Τζένοα (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Η Μίλαν πέρασε από την έδρα της Τζένοα με 2-1 για την έβδομη αγωνιστική της Serie A.

Μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες η Μίλαν επέστρεψε στις νίκες καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Τζένοα με 2-1.

Οι γηπεδούχοι έβαλαν δύσκολα στους «ροσονέρι» μιας και άνοιξαν το σκορ στο 41' με τον Σένε. Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήρθε στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 51' όταν ο Ερνάντεζ βρήκε δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Έξι λεπτά μετά ο Κεσιέ διπλασίασε τα τέρματα των Μιλανέζων από το σημείο του πέναλτι. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι κέρδισαν με τη σειρά τους πέναλτι, ωστόσο ο Ρέινα νίκησε τον Σένε χαρίζοντας έτσι τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.