Ερυθρός Αστέρας - Μάτσβα Σάμπατς 3-1: Με τρία «ελληνικά» γκολ!

Εύκολη βραδιά είχε ο Ερυθρός Αστέρας απέναντι στην ουραγό της βαθμολογίας Μάτσβα Σάμπατς, επικρατώντας με σκορ 3-1, χάρη σε τρία "ελληνικά" γκολ!

Στο 8' ο Πορτογάλος πρώην παίκτης του Παναιτωλικού, Τομανέ, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς και μέσα σε 5 λεπτά, οι ποδοσφαιριστές του πρώην προπονητή του Πανιωνίου "κλείδωσαν" τη νίκη και είχαν την ευκαιρία να κάνουν συντήρηση δυνάμεων ενόψει του αγώνα με τον Ολυμπιακό, στους ομίλους του Champions League.

Στο 32' ο πρώην επιθετικός του Ολυμπιακού, Μπεν, έκανε το 2-0 και στο 37' ο Ισπανός, πρώην μέσος του ΠΑΟΚ, Χοσέ Κάνιας διαμόρφωσε το 3-0.

Ο Ερυθρός Αστέρας... έριξε ταχύτητα στην επανάληψη, αλλά το μόνο που κατάφεραν οι φιλονεξούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-1 στο 83' με τον Στέφαν Μιλοσάβλιεβιτς.

Ο Ερυθρός Αστέρας προπορεύεται του σερβικού πρωταθλήματος, με 24 βαθμούς σε 9 αγώνες (ακολουθεί η Παρτιζάν με 23), ενώ η Μάτσβα Σάμπατς έχει μόλις 3 ισοπαλίες σε 10 παιχνίδια και είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.