Τότεναμ - Σαουθάμπτον: Ο Γιορίς έκανε τη γκάφα της χρονιάς (vid)

Τίποτα δεν πάει καλά στην Τότεναμ τον τελευταίο καιρό... Ο Ούγκο Γιορίς προσπάθησε να ντριμπλάρει τον Ντάνι Ινγκς, πάνω στη γραμμή της εστίας του, αλλά υπέπεσε σε γκάφα ολκής, δίνοντας το δικαίωμα στην Σαουθάμπτον να ισοφαρίσει σε 1-1!

Σε απίθανη «γκάφα» υπέπεσε ο τερματοφύλακας της Τότεναμ, Ούγκο Γιορίς, στον παιχνίδι της ομάδας του με αντίπαλο την Σαουθάμπτον στο Λονδίνο για την έβδομη αγωνιστική της Premier League.

Στο 39ο λεπτό της συνάντησης, κι ενώ τα «σπιρούνια» προηγούνταν με 1-0, ο Γάλλος πορτιέρο προσπάθησε να αποφύγει τον Ντάνι Ινγκς των «αγίων» με ντρίμπλα μέσα στην μικρή περιοχή του.

Εκ του αποτελέσματος, όμως, όχι μόνο δεν τα κατάφερε, αλλά έχασε τη μπάλα και ο επιθετικός της Σαουθάμπτον την έσπρωξε από κοντά στα δίχτυα για το 1-1.

Παρόλα αυτά, η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League κατάφερε να ξαναπάρει το προβάδισμα στο ματς λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (43’ ), με τέρμα που σημείωσε ο Χάρι Κέιν από «ασίστ» του Κρίστιαν Έρικσεν (2-1).