Premier League: Η Λίβερπουλ 2-1 την Τσέλσι έκανε το «6 στα 6» (αποτελέσματα, highlights)

Ούτε η Τσέλσι σταμάτησε τη Λίβερπουλ η οποία άλωσε 2-1 το «Στάμφορντ Μπριτζ» κι έκανε το «6 στα 6». Νέα απώλεια για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία ηττήθηκε 0-2 εκτός έδρας από την Γουέστ Χαμ. Δείτε τα αποτελέσματα και τα highlights των αγώνων της 6ης αγωνιστικής στην Premier League.

Ύστερα από τρία χρόνια η Λίβερπουλ, μεσκόρερ τους Άρνολντ και Φιρμίνο άλωσε ξανά το Στάμφορντ Μπριτζ κερδίζοντας την Τσέλσι με 2-1 και έκανε το 6Χ6 στην Premier League.

Η Άρσεναλ βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2 επί της Άστον Βίλα παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν με δέκα παίκτες.

Μετά από δύο νίκες, μία στο πρωτάθλημα και μία στο Εuropa League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποχρεώθηκε σε νέα ήττα στην Premier League. Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο από τους Γιαρμολένκο και Κρέσγουελ, η Γουέστ Χαμ επικράτησε 2-0 και έφτασε τους 11 βαθμούς, αφήνοντας τρεις πίσω της την σημερινή της αντίπαλο.

Στο άλλο μεσημεριανό παιχνίδι της ημέρας (22/9) η Κρίσταλ Πάλας δέχθηκε ψυχρολουσία στις καθυστερήσεις από Γουλβς (1-1).