Μπεργκ: Τον «πέταξε» από την 11αδα η Κράσνονταρ!

Η αμφισβήτηση που υπάρχει στο πρόσωπο του Μάρκους Μπεργκ συνεχίζεται, με τον προπονητή του να μην τον χρησιμοποιεί λεπτό στον αγώνα κόντρα στην Ουράλ.

Η Κράσνονταρ τα πηγαίνει εξαιρετικά στο ρωσικό πρωτάθλημα αφού είναι μόνη πρώτη στη βαθμολογία.

Ωστόσο ο Μάρκους Μπεργκ όχι μόνο δεν την έχει βοηθήσει αλλά η αμφισβήτηση που υπάρχει προς το πρόσωπο του μεγαλώνει μέρα με τη μέρα.

Συγκεκριμένα στην αναμέτρηση της Κράσνονταρ με την Ουράλ, ο προπονητής της ομάδας Μουράντ Μουσάεφ δε χρησιμοποίησε λεπτό τον Σουηδό επιθετικό και μάλιστα δικαιώθηκε για την επιλογή του αυτή, αφού η ομάδα του νίκησε εκτός έδρας μάλιστα με 4-2 την αντίπαλο της.

Ο Μπεργκ πλέον μετράει 8 συμμετοχές με του Ρώσους, ωστόσο είναι «άσφαιρος» αφού δεν έχει καταφέρει να σκοράρει μέχρις στιγμής.