Bundesliga: Η Βέρντερ «έσπασε το ρόδι» 3-2 την Άουγκσμπουργκ (highlights, αποτελέσματα, βαθμολογία)

Η Βέρντερ Βρέμης με το 3-2 επί της Άουγκσμπουργκ σημείωσε την πρώτη νίκη της στην 3η αγωνιστική της Bundesliga.

Bundesliga: Η Βέρντερ «έσπασε το ρόδι» 3-2 την Άουγκσμπουργκ  (highlights, αποτελέσματα, βαθμολογία)

Με δύο ήττες στην πλάτη από δύο αγώνες η Βέρντερ έψαχνε απεγνωσμένα βαθμούς και τους βρήκε στο ματς (3-2) με την Άουγκσμπουργκ.

Η ομάδα της Βρέμης είχε πρωταγωνιστή τον Οσάκο ο οποίος άνοιξε και έκλεισε το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες στο 34' λόγω αποβολής του Λιχτστάινερ.

ΣΤΑΣΗ ΒΕΡΟΛΙΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ

Την πρώτη της ήττα στη φετινή Bundesliga γνώρισε η Ντόρτμουντ που ηττήθηκε στην έδρα της Ουνιόν Βερολίνου με 3-1.

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε ο Μπίλτερ στο 22', με τους Βετσφαλούς να ισοφαρίζουν άμεσα με δράστη τον Αλκάθερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και στο 50' διπλασίασαν τα τέρματα τους χάρη σε γκολ του Μπίλτερ ο οποίος βρήκε για δεύτερη φορά δίχτυα.

Ο Άντερσον στο 75ο λεπτό έβαλε το κερασάκι στην τούρτα της ομάδας του που πανηγύρισε σπουδαίο τρίποντο.

Ουνιόν (Ουρς Φίσερ): Γκικιέβιτς, Τρίμελ, Σούμποτιτς, Φρίντριχ, Λεντς, Άντριχ, Σμίντεμπαχ, Μπέκερ, Μπίλτερ, Άντερσον, Ούτζα.

Ντόρτμουντ (Λουσιέν Φαβρ): Μπούρκι, Πίσεκ, Ακάντζι, Χούμελς, Χακίμι, Βάιγκλ (76’ Γκερέιρο), Ντιλέινι (46’ Νταούντ), Σάντσο, Ρόις, Μπραντ (86’ Μπρουν Λάρσεν) – Αλκάθερ.

Αναλυτικά, η τρίτη αγωνιστική:

Παρασκευή 30/8

Γκλάντμπαχ-Λειψία 1-3 (90’+1’ Εμπολό - 38’, 47’, 90’+4’ Bέρνερ)

Σάββατο 31/8

Σάλκε-Χέρτα Βερολίνου 3-0 (38’ αυτ. Σταρκ, 48’ Ρέκικι, 85’ Κένι)

Φράιμπουργκ-Κολωνία 1-2 (40’ αυτ. Τσίτσος - 52’ Μοντέστε, 90’+2’ Σκίρι)

Μπάγερ Λεβερκούζεν-Χόφενχαϊμ 0-0

Μπάγερν Μονάχου-Μάιντς 6-1 (36’ Παβάρ, 45’ Αλάμπα, 54’ Πέρισιτς, 64’ Κομάν, 78’ Λεβαντόφσκι, 80’ Ντέιβις - 6’ Μπετίς)

Βόλφσμπουργκ-Πάντερμπορν 1-1 (56’ Μπρέκαλο - 12’ Κάουλι)

Ουνιόν Βερολίνου-Μπορούσια Ντόρτμουντ 3-1 (22’, 50’ Μπίλτερ, 75’ Άντερσον - 25’ Αλκάθερ)

Κυριακή 1/9

Βέρντερ Βρέμης-Άουγκσμπουργκ 3-2 (6’, 67’ Οσάκο, 21’ Σάρτζεντ - 12’, 46’ Βάργκας)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Φορτούνα Ντίσελντορφ (19:00)