Ligue 1: Η Μονπελιέ σταμάτησε 1-0 τη Λιόν

Το γκολ του Σουκέ ήταν αρκετό για την Μονπελιέ η οποία επικράτησε με 1-0 της Λιόν για την 3η αγωνιστική της League 1.

Στάση «Μοσόν» για την Λιόν. Η ψυχωμένη Μονπελιέ επικράτησε με το ισχνό αλλά πολύτιμο 1-0 των «Λιονέ» στην 3η αγωνιστική της League 1 και πανηγύρισε την πρώτη της φετινή νίκη στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Παράλληλα, η Μονπελιέ υποχρέωσε την Λιόν στην πρώτη της φετινή ήττα μετά το 2/2 που είχε η ομάδα του Σιλβίνιο κόντρα σε Μονακό και Ανζέρ αντίστοιχα τις πρώτες δύο αγωνιστικές.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Σουκέ στο 42’, με τον Ντελόρ να αστοχεί σε πέναλτι στο 37ο λεπτό, καθώς σημάδεψε το δοκάρι. Στο μεταξύ, οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 51ο λεπτό, λόγω της αποβολής του Κονέ.