Μπάγερν Μονάχου-Μίλαν 1-0: Δείτε τα highlights (vid)

Στο πλαίσιο του International Champions Cup, η Μπάγερν Μονάχου νίκησε 1-0 την Μίλαν στο Κάνσας

Οι «Βαυαροί» κέρδισαν το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι-το πρώτο ήταν εναντίον της Ρεάλ Μαδρίτης(3-1)- στο International Champions Cup που διεξάγεται στις ΗΠΑ. Αυτή την φορά, ήρθαν αντιμέτωποι με την Μίλαν, και με μοναδικό σκόρερ τον Λεόν Γκορέτσκα (1-0) κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Πήραν προβάδισμα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Ρεάλ - Αρσεναλ 2-2 (3-2 πέν.) με έξαλλο Σωκράτη και τραυματισμό - σοκ για Ασένσιο (vids)

Οι «ροσσονέρι» φάνηκαν κατώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, με την εικόνα τους να βελτιώνεται στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κουτρόνε να έχει την καλύτερη ευκαιρία.