Επιστροφή Ρέτσου στη Μπάγερ ύστερα από απουσία 4 μηνών! (vid)

Ο πρώην στόπερ του Ολυμπιακού έπαιξε για ένα ημίχρονο στο φιλικό της Λεβερκούζεν με αντίπαλο τον Άγιαξ.

Στις... επάλξεις επανήλθε ο Παναγιώτης Ρέτσος, ο οποίος δείχνει να έχει ξεπεράσει σε μεγάλο βαθμό τα προβλήματα τραυματισμού που τον ταλαιπώρησαν το προηγούμενο διάστημα.

Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού μετείχε χωρίς προβλήματα για 45 λεπτά στο φιλικό της Τετάρτης ανάμεσα στη Μπάγερ Λεβερκούζεν και τον Άγιαξ, σκορπίζοντας χαμόγελα στο τεχνικό τιμ της γερμανικής ομάδας που τον είδε ξανά γερό στο χορτάρι.

Για την ιστορία, οι «ασπιρίνες» κέρδισαν με σκορ 2-1. Δείτε στιγμιότυπα από το φιλικό:

Θυμίζουμε ότι ο Ρέτσος είχε κάνει την επανεμφάνισή του στις 29 Νοεμβρίου -ύστερα από απουσία 7 μηνών- στο ματς με τη Λουντογκόρετς για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League, όμως τραυματίστηκε ξανά, καθώς υπέστη βαριά θλάση.