La Liga: Μοιρασιά για Σοσιεδάδ και Λεβάντε (1-1)

Δίχως νικητή έληξε το εναρκτήριο ματς της 28ης αγωνιστικής της La Liga  μεταξύ Ρεάλ Σοσιεδάδ και Λεβάντε.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ φιλοξένησε τη Λεβάντε για την 28η αγωνιστική της La Liga. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν τρία λεπτά πριν την συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου χάρη σε γκολ του Γιανουζάι.

Η απάντηση από πλευράς φιλοξενούμενων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και σε συγκεκριμένα στο 79' με τον Μαγιοράλ να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

Αυτός ήταν ο πρώτος πόντος για τους Βάσκους μετά από δύο αγωνιστικές ενώ οι Λεβαντίνοι πανηγύρισαν την ισοπαλία καθώς βρέθηκαν στο συν 5 από την επικίνδυνη ζώνη.

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Ρούγι, Ραούλ Νάβας, Θαλδούα, Ελουστόνδο, Τεό, Θουρουτούθα, Γιανουζάι, Μερίνο, Άντερ Γκεβάρα, Σάντρο (66’ Μπαουτίστα), Ογιαρθάμπαλ.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Φερνάντεθ, Κόκε (61’ Σιμόν), Λούνα, Βέθο, Τσέμα (81’ Ποστίγκο), Ρομπέρ, Ροτσίνα (74’ Μαρτί), Καμπάνια, Μοράλες, Μπάρντι, Μπόρχα Μαγιοράλ.