Nότιγχαμ - Χαλ 3-0: Με την αύρα του Μαρινάκη και το γκολ του Καρίμ

Η Νότιγχαμ Φόρεστ με τη βοήθεια του Καρίμ Ανσαριφάρντ που ήρθε από τον πάγκο νίκησε 3-0 τη Χαλ.

Οι αναπληρωματικοί Zοάο Καρβάλιο και Καρίμ Ανσαριφάρντ έλυσαν τον γόρδιο δεσμό για την Νότιγχαμ στον αγώνα με την Χαλ (3-0). Με τη νίκη αυτή οι κόκκινοι αύξησαν τις ελπίδες τους για να μπουν στην 6αδα και στα πλέι-οφ της Championship.

Mετά από ένα στείρο ημίχρονο ο Μάρτιν Ο Νίλ έριξε στον αγώνα τον Ανσαριφάρντ στο 59΄ και λίγα λεπτά αργότερα τον Καρβάλιο. Ο Πορτογάλος σκόραρε με θαυμάσιο σουτ από 25 μέτρα στο 72΄

Στο 76΄ο Καρίμ πήρε το ριμπάουντ από το σουτ του Λόλεϊ στο δοκάρι και έκανε το 2-0. Ο Λόλεϊ με πέναλτι στο 82΄ σφράγισε τη νίκη που χαροποίησε ιδιαίτερα τον Βαγγέλη Μαρινάκη ο οποίος ήταν στις εξέδρες του Σίτι Γκράουντ.

Η Νότιγχαμ απέχει πλέον μόνο δύο βαθμούς από τα playoffs ανόδου.

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ: Παντιλίμον, Νταρίκουα, Μιλόσεβιτς, Μπεναλουάν, Όσμπορν, Γέιτς, Λόλι (87' Γκονσάλβες), Πελέ, Κόλντμπακ, Μέρφι (68' Ζοάο Καρβάλιο), Μπονατίνι (59' Ανσαριφάρντ)