Ρεάλ Μαδρίτης - Τζιρόνα 1-2: Ήττα-σοκ μέσα στη Μαδρίτη (vid)

Ήττα-σοκ με 2-1 μέσα στη Μαδρίτη, και μάλιστα με ανατροπή, γνώρισε η Ρεάλ από την Τζιρόνα... παραδίδοντας, όπως έγραψαν χαρακτηριστικά οι Ισπανοί, την La Liga στη Μπαρτσελόνα. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και οι σκόρερ στην Primera.

Η Ρεάλ Μαδρίτης αντιμετώπιζε την Χιρόνα για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Λα Λίγκα και γνώρισε την ήττα με 1-2.

Ο Κασεμίρο άνοιξε νωρίς (25΄) τις αποστάσεις στο σκορ για την ομάδα του Σολάρι, αλλά η Χιρόνα κατάφερε μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, πρώτα (65΄) με πέναλτι του Στουάνι και στην συνέχεια με τον Ποτρού (είχε και δοκάρι), να φτάσει στη μεγάλη ανατροπή, υποχρεώνοντας την Ρεάλ Μαδρίτης στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, μετά από πέντε νίκες στη σειρά.

Στο 89΄αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σέρχιο Ράμος.

Δείτε τα highlights της αναμέτρησης:

Το προφίλ της 24ης αγωνιστικής

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (15/2): Εϊμπάρ – Χετάφε 2-2.

ΣΑΒΒΑΤΟ (16/2): Θέλτα – Λεβάντε 1-4, Ράγιο Βαγιεκάνο – Ατλέτικο Μαδρίτης 0-1, Ρεάλ Σοσιεδάδ – Λεγκανές 3-0, Μπαρτσελόνα – Ρεάλ Βαγιαδολίδ 1-0.