Αλανιασπόρ: Γκολ ο Τζαβέλλας μετά από δύο χρόνια

Ο Γιώργος Τζαβέλλας πέτυχε το δεύτερο του γκολ με την Αλανιασπόρ όμως δεν ήταν αρκετό αφού γνώρισε την ήττα με 3-2.

Ο Γιώργος Τζαβέλλας σκόραρε για δεύτερη φορά στις 64 συμμετοχές που μετρά με την «φανέλα» της Αλανιασπόρ, όμως η ομάδα του δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα.

Οι γηπεδούχοι της Γκιοζτεπέ προηγήθηκαν γρήγορα με τους Καντά (20`) και Μπόργκες (31`), όμως ο Ελληνας αμυντικός, μείωσε στο 42ο λεπτό και στο 76` παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα. Δύο λεπτά νωρίτερα, ο Σισέ είχε ισοφαρίσει σε 2-2, αλλά στο 89` ο Γκιλάς διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Η αναμέτρηση έγινε για την 21η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος και οι δύο αντίπαλοι βρίσκονται σε έναν πολυπληθή όμιλο ομάδων, που «μάχονται» για να ξεφύγουν από την «επικίνδυνη ζώνη».

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ