La Liga: Πλησιάζει την Ευρώπη η Βαλένθια, 3-0 την Βιγιαρεάλ (βαθμολογία, αποτελέσματα)

Η Βαλένθια επικράτησε της Βιγιαρεάλ με 3-0 για την 21η αγωνιστική της La Liga.

Σημαντική νίκη για την έξοδο της στο Europa League πέτυχε η Βαλένθια που νίκησε με 3-0 την Βιγιαρεάλ στο «Μεστάγια» για την 21η αγωνιστική της La Liga.

Οι «νυχτερίδες» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5' με τον Ντιακαμπί απλοποιώντας την υπόθεση νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι σημείωσαν γρήγορα ένα δεύτερο γκολ χάρη στον Τσέρισεφ που έκανε το 2-0.

Τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης ο Ροντρίγκο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 «βυθίζοντας» και άλλο την Βιγιαρεάλ που βρίσκεται μία θέση πάνω από την ουραγό Ουέσκα

Το προφίλ της 21ης αγωνιστικής:

Σεβίλλη – Λεβάντε 5-0: 48’ Μπεν Γεντέρ, 60’ Αντρέ Σίλβα, 70’ Βάσκες, 80’(πεν.) Σαράμπια, 90’ (πεν.) Πρόμες.

Ατλέτικο Μαδρίτης – Χετάφε 2-0: 27’ Γκριεζμάν, 37’ Σαούλ.

Λεγκανές – Έιμπαρ 2-2: 46’, 67’ Εν Νεσίρι – 29’ Κίκε, 35’ Χορδάν.

Βαλένθια – Βιγιαρεάλ 3-0:5’ Ντιακαμπί, 51’ Τσερίτσεφ, 86’ Ροντρίγκο.